Біографія зірки: Еммануїл Віторган

Біографія зірки: Еммануїл Віторган
Еммануїл Віторган - виходець з Баку, знаменитий актор, який зіграв не один десяток ролей в театрі і кіно. Але мало хто знає, що діється за лаштунками його сценічного життя - артист неохоче спілкується з пресою. Не так давно Віторган, нарешті, зустрів свою дочку від першого шлюбу після довгої розлуки.

Еммануїл Гедеонович Віторган народився в Баку - 27 грудня 1939 року, в родині господарника і домогосподарки. Сім'я часто переїжджала, тому школу майбутній актор закінчив в Астрахані, після чого відправився в Ленінград поступати в театральний інститут. Все склалося вдало, і він був прийнятий з першого разу.

Ленінградський державний інститут театру, музики і кінематографії Віторган закінчив у 1961 році. На той момент він вже був одружений на актрисі і однокурсниці Тамарі Румянцевої, у них підростала донька Ксенія. Віторган працював спочатку в театрі імені А.С. Пушкіна, а в 1963 році вийшов на підмостки Ленінградського театру драми і комедії.

Одного разу на черговому капуснику в Будинку актора Еммануїл познайомився з Аллою Балтер, актрисою театру імені Ленінського комсомолу. Це була любов з першого погляду. Заради Алли Віторган розлучився з Румянцевої, і відразу ж одружившись на Балтер, в 1971 році переїхав до Москви. Молоде подружжя влаштувалися в театр імені К.С. Станіславського, незабаром у них народився син Максим.

У 1982 році Еммануїл Віторган став актором театру драми і комедії на Таганці. Через два роки, в 1984 році, він разом зі своєю дружиною змінив театр і почав працювати в Академічному театрі імені В.В. Маяковського.


У кіно ж Віторган з'явився в 1962 році, граючи невеликі епізодичні ролі. Перша серйозна роль була їм зіграна в 1977 році, у стрічці «І це все про нього». Віторган зіграв кримінальника Гліба Заварзіна, причому перевтілився в цей образ досить серйозно, особисто придумавши герою вигляд.

Після успіху в 1977-му Віторган починає отримувати пропозиції про зйомки. Спочатку запрошували тільки на негативні ролі - фашисти, агенти ЦРУ, шпигуни. Але пізніше режисери розгледіли в молодого актора талант, і він почав отримувати серйозні і глибокі образи. Не так давно Віторган зіграв князя Петра Долгорукого в серіалі «Бідна Настя».

Віторган довгий час був щасливий з Аллою Балтер. Але, на жаль, у липні 2000 року талановитої актриси не стало. Актор довгий час перебував у трансі, і, як він сам зізнавався, в той момент його врятувала робота. У 2003 році актор одружився на Ірині Млодік, керівника театрального агентства. У тому ж 2003 році він, після довгих років розлуки, побачив свою дочку від першого шлюбу - Ксенію. Зараз Віторган залишається затребуваним актором, він працює в театрі імені В.В. Маяковського, а також викладає в Східно-європейської кіношколі.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!