Що таке гіпертонія

Що таке гіпертонія
Тривале підвищення артеріального тиску до 140/80 мм ртутного стовпа вважається гіпертонією. Це захворювання протягом багатьох років здатне протікати безсимптомно. І точні причини його розвитку до цих пір не встановлені, на відміну від певних чинників, до яких належать надмірна вага, неправильне харчування та малорухливий спосіб життя.
Гіпертонія може бути ознакою інших захворювань або тимчасових станів, пов'язаних з фізичним навантаженням або нервовим перенапруженням. В таких випадках підвищений тиск зберігається недовго і швидко відновлюється. Однак як самостійна хвороба гіпертонія характеризується досить стійким підвищенням тиску і наступними змінами в кровоносних судинах і органах. Раптового підвищення тиску сприяє зростання у крові судинозвужувальних речовин. Цей процес регулюють нервова і ендокринна системи. Саме тому в розвитку приступу нервове перенапруження, стреси, постійне відчуття страху, а іноді й міський шум є основними факторами.

Одним з певних до гіпертонії фактором є надлишкова маса тіла. Кожен "зайвий" кілограм сприяє підвищенню тиску на 2 мм рт.ст., а збільшення маси понад норму на чверть - гарантує розвиток гіпертонії. Неправильне харчування є не менш значущим у розвитку цієї хвороби, оскільки деякі продукти сприяють підвищенню тиску.

Перші ознаки гіпертонії найчастіше не звертають на себе уваги, оскільки не приносять суттєвих негативних відчуттів. Однак гіпертонія має три стадії розвитку, і в міру прогресування хвороби симптоматика ставати більш вираженою і різноманітною. На першій стадії відбувається підвищення тиску до 160-170 / 90-100 мм рт.ст. При цьому виникають давящая головний біль у потилиці, швидка стомлюваність і безсоння. На другій стадії тиск підвищується до 180-200 / 105-110 мм рт.ст. і проявляється симптомами, характерними для гіпертонічного кризу: стійкої пульсуючого головного болем, мельканням мушок перед очима, нудотою і блювотою. На третій стадії тиск доходить до 200-230 / 115-120 мм рт.ст., а хвороба характеризується органічним зміною в судинах і органах.

Перші дві стадії гіпертонії вважаються більш сприятливими і рідко несуть загрозу життю. Однак остання стадія хвороби може стати причиною ниркової недостатності, інфаркту та інсульту - захворювань, які нерідко закінчуються летальним результатом.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!