Артрит суглобів: причини, способи лікування

Артрит суглобів: причини, способи лікування
Артрит суглобів називають запальний процес в них, який може бути самостійною патологією або супроводжувати інше захворювання. Від етіології залежить і тактика лікування.
Артрит буває гострим і хронічним. При гострому артриті захворювання проявляється в повній мірі, в хронічній формі загострення змінюються ремісіями. Проміжною формою хвороби є підгострий артрит.

До основних причин, що викликають запалення в суглобах, відносять інфекції, травми, фізична напруга, переохолодження. Збудниками інфекційного артриту можуть бути, наприклад, стрептококи або гонококи. Травматичний артрит викликається необережним рухом кінцівки, травмою суглоба. Артрити, спровоковані переохолодженням, фізичним навантаженням або іншими причинами, не пов'язаними з інфекціями і травмою, називаються дистрофічними.

Артрит проявляється болем і скутістю в пошкодженій області. Рухи утруднені і супроводжуються хрустом, спостерігаються припухлість, почервоніння, підвищення температури в місці суглоба. Довго поточне захворювання здатне деформувати суглоб.

Лікування артриту залежить від викликала його причини. Наприклад, інфекційна форма вимагає застосування антибіотиків. Однак є і загальні для всіх форм терапевтичні принципи: усунути або пом'якшити симптоми, забезпечити збереження суглобних функцій, відновити нормальний обмін речовин в ураженій області. При цьому основні причини повинні бути усунені.

Щоб відновити працездатність суглоба, розробляється комплекс спеціальних фізичних вправ. Випадкову навантаження на уражені артритом суглоби краще знизити. Сприятливий вплив надають фізіотерапевтичні процедури - сірководневі ванни, масаж, водні процедури.
Медикаментозне лікування включає в себе протизапальні препарати і анальгетики. Лікар призначить нестероїдні засоби, спрямовані на боротьбу з запаленням: це індометацин, вольтарен, ацетилсаліцилова кислота. Також можливе призначення протизапальних гелів і мазей, таких як Фастум Гель, Диклак, Дип Реліф та інші. У деяких випадках вважається доцільним застосування кортикостероїдів (гідрокортизон), але таке лікування може рекомендувати тільки фахівець. При ускладнених формах артриту показано оперативне лікування: в цьому випадку зношені частини або весь суглоб замінюються ендопротезами.

Народні засоби, вітаміни і Бади можуть бути доповненням до основного лікування. Гомеопати лікують запалення суглобів натуральними екстрактами лікарських рослин, що може зменшити больовий синдром і повернути суглобу функціональність. Для зниження почуття болю можна спробувати голковколювання, тобто вплив на рефлексогенні точки тіла.

Щоб зняти запалення і біль у суглобі, рекомендується розтирати пошкоджену ділянку риб'ячим жиром або мурашиних спиртом. Можна спробувати також компреси з блакитної глини, обгортання капустяними листами, листям лопуха і мати-й-мачухи. Однак перед застосуванням будь-яких методів бажано проконсультуватися з лікарем.Увага, тільки СЬОГОДНІ!