Як заповнити в організмі нестача кальцію

Як заповнити в організмі нестача кальцію
Кальцій - це мікроелемент, який необхідний для нормальної роботи серцево-судинної, кістково-м'язової та центральної нервової системи. Крім того, він впливає і на згортання крові. Недолік кальцію в організмі може привести до серйозних наслідків, саме тому важливо вчасно діагностувати його і вжити заходів щодо його усунення.
Велика частина кальцію, що міститься в організмі людини, зосереджена в кістках скелета. Саме тому першою ознакою дефіциту даного мікроелемента є ламкість кісток і погіршення стану зубів. Діти, які страждають від нестачі кальцію, ростуть повільніше однолітків. У жінок в постклімактеричний період великий ризик розвитку серйозного захворювання - остеопорозу.

Складно переоцінити значення кальцію для серцево-судинної системи. З його допомогою відбувається виведення надлишкового натрію, який сприяє підвищенню артеріального тиску. Саме тому кальцій важливий для літніх людей, а також для вагітних жінок, схильних до розвитку гіпертонії. Крім того, при дефіциті кальцію підвищується ризик ускладнень в пологах, а тому в останньому триместрі особливо важливо стежити за своїм самопочуттям і при його погіршенні вчасно звернутися до лікаря і вжити заходів.

Запідозрити дефіцит кальцію можна не тільки по ламкості кісток і підвищенню артеріального тиску. Важливими ознаками також є погіршення стану волосся, дратівливість і мимовільні посмикування м'язів (тики). Якщо ви спостерігаєте у себе один або декілька з перерахованих симптомів, зверніться до лікаря для проходження обстеження та призначення терапії.


Найпростіший спосіб заповнити недолік кальцію - це збільшити його споживання з їжею. Даний мікроелемент у великих кількостях міститься в молочних продуктах, капусті, насінні, квасолі і ягодах. Також багато кальцію можна отримати з яєчної шкаралупи. Попередньо промивши і висушивши, подрібніть її в ступці. Додайте до одержали порошку кілька крапель соку лимона і приймайте по половині чайної ложки двічі на день, поки не зникнуть ознаки дефіциту кальцію.Приймайте препарати кальцію. Всупереч поширеній думці, вітчизняний глюконат кальцію засвоюється нітрохи не гірше імпортних дорогих аналогів. Найчастіше ліки призначається по 2-4 таблетки 2-3 рази на день, але доза може бути скоригована виходячи з вашого самопочуття і результатів аналізів.

Кальцій практично не засвоюється, якщо в організм не поступає достатня кількість вітаміну D. Частіше бувайте на сонці, їжте морепродукти, а при необхідності пийте риб'ячий жир.Увага, тільки СЬОГОДНІ!