Як дізнатися, що стався викидень

Як дізнатися, що стався викидень
За даними статистики приблизно в 25% випадків вагітність закінчується самовільним припиненням і загибеллю плоду. Іноді жінка навіть не підозрює про своє становище. Визначити викидень можна самостійно, але в будь-якому випадку при прояві перших же симптомів потрібно обов'язково зверніться до лікаря.
У більшості випадків викидень відбувається в першому триместрі вагітності і, як правило, пов'язаний з сильним нервовим перенапруженням, сильним падінням або підняттям тяжкості. Тим не менш, іноді переривання вагітності відбувається в результаті наявності у плода генетичних мутацій - таким чином жіночий організм звільняється від нежиттєздатного зародка.

Основним симптомом викидня є кровотеча, яка починається слабким, а закінчується рясним виділенням крові. При перериванні вагітності на ранніх термінах викидень нагадує звичайну менструацію з більш рясним кровотечею. Такий викидень, як правило, трапляється приблизно на 1-3 тижні вагітності.

На більш пізніх термінах кровотеча супроводжується виділенням згустків і частинок тканин - це залишки плода. Зародок виводиться з організму через деякий час після загибелі і вже в зруйнованому стані. У цьому випадку жінка відчуває біль в області живота або попереку. Вона сильно нагадує перейми або скорочення матки під час менструацій. Якщо біль тільки почалася, потрібно негайно звернутися до лікаря, так як положення ще можна врятувати.


Жіночий організм дуже рідко виводить не руйнування плід разом з плацентою, але якщо це відбувається, то разом з кров'ю можна спостерігати і виділення білого перламутрового кулі.Якщо ж викидень стався вже після 20 тижня вагітності, то він нагадує родовий процес, в результаті якого з організму видаляється мертвий плід.

Пам'ятайте, що при перших симптомах викидня - болі або появі кров'яних виділень - потрібно відразу ж звернутися до гінеколога. Якщо матка розширена, то це свідчить про відторгнення плоду. Для точнішої діагностики знадобляться результати аналізу крові та ультразвукове дослідження - ці процедури допоможуть визначити, чи можна врятувати вагітність. Якщо ж плід все-таки загинув, то жінці потрібна чистка матки, під час якої з організму будуть видалені залишки плаценти. В іншому випадку можливий розвиток запальних захворювань або нагноений.Увага, тільки СЬОГОДНІ!