Заняття йогою для вагітних

Заняття йогою для вагітних
Вагітним жінкам рекомендується уникати фізичних навантажень, але в той же час заняття йогою дуже корисні для майбутніх мам, оскільки допомагають навчитися розслаблятися і правильно дихати. Йога сприятливо впливає на фізичний і емоційний стан, а також готує організм до пологів.
Виконання асан йоги сприяє поліпшенню кровотоку між матір'ю і плодом, що забезпечує достатнє надходження малюкові кисню і поживних речовин. За допомогою медитації майбутня мама може відключитися від усіх страхів, проблем і конфліктів і в підсумку уникнути неврозів, характерних для вагітних. Крім того, йога допомагає впоратися з різними труднощами вагітності: полегшити прояви токсикозу, поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту, попередити виникнення набряків і варикозного розширення вен, спастичних болів у попереку, зробити м'язи еластичними, а також не допустити зайвої прибавки ваги.

Спеціальна підготовка для занять йогою вагітним жінкам не потрібна. Проте перш за все необхідно відвідати акушера-гінеколога, який веде вагітність, і обговорити з ним можливі фізичні навантаження і наявність протипоказань до йоги.

Найкраще займатися йогою в спеціальних групах для вагітних, але якщо такої можливості немає, то можна відвідувати звичайні жіночі класи. Потрібно попередити тренера про вагітність, щоб він підібрав спеціальний комплекс вправ. Оптимально, якщо інструктором з йоги буде жінка.

Навіть при нормальному перебігу вагітності при занятті йогою необхідно дотримуватися деяких заходів. По-перше, потрібно акуратно виконувати асани на спині, щоб не перешкоджати нормальному кровотоку і не допускати тиску матки на нижню порожнисту вену. По-друге, слід уникати асан, сильно розтягують м'язи, оскільки під час вагітності висока ймовірність травматизму. По-третє, в асанах, що вимагають тримати рівновагу, необхідно використовувати для підтримки стілець або іншу опору. Але головне - уважно прислухатися до тіла і спостерігати за своїм станом, а при найменшому дискомфорті припиняти вправи.
Вагітним категорично забороняються прогини назад і положення лежачи на животі, вправи на скручування, складні баланси, глибокі нахили вперед і стрибки. Жінкам, у яких раніше були викидні, варто уникати поз в положенні стоячи.

У занятті йогою для вагітних дуже важлива узгодженість рухів з диханням, а також виконання спеціальних дихальних вправ. Рекомендується чергувати асани з контрасанамі і позами відпочинку, частіше проводити медитації, а по закінченні заняття обов'язкові вправи на розслаблення. Крім того, навантаження повинні бути помірними і щадними, а збільшувати їх потрібно поступово.

Займаючись йогою, майбутня мама може зберегти витонченість і красу тіла, зовнішню привабливість, а також відмінний стан здоров'я і гармонію в душі. Емоційну рівновагу і навички правильного дихання і розслаблення послужать хорошу службу в процесі пологів і сприяють їх благополучного розв'язання.Увага, тільки СЬОГОДНІ!