Як лікувати деформуючий артроз

Як лікувати деформуючий артроз
Деформуючий артроз - це хронічне захворювання суглобів, яке виражається в дегенерації суглобового хряща. Воно проявляється сильними болями, прогресуючим порушенням функції суглоба. Це захворювання займає перше місце серед всіх ревматичних хвороб, його частота збільшується з віком.
На розвиток артрозу впливають численні фактори - фізичні перевантаження суглоба, гіподинамія, малорухомий спосіб життя,
травми суглоба, його гіпермобільність з-за аномалій розвитку. Сприяють захворюванню запальні захворювання суглобів, порушення обміну в організмі, погіршення кровопостачання суглобів внаслідок атеросклерозу судин. Найбільш часто порушується функція кульшових і колінних суглобів.

Тривалий час єдиним симптомом можуть бути суглобові болі, що виникають при ходьбі, фізичному навантаженні, при зміні погоди. На більш пізній стадії утворюються грубі зміни у всіх суглобових тканинах, які супроводжуються запальною реакцією.

Лікування артрозу залежить від стадії захворювання та локалізації ураження. Основна мета терапії - зменшення болю і запалення, зниження функціональних обмежень, уповільнення прогресування захворювання.

Для зняття болів і запальних явищ при загостренні захворювання призначаються протизапальні препарати: індометацин, напроксен, вольтарен та інші. Курс лікування 2-3 тижні. В окремих випадках рекомендовано введення всередину суглоба гормональних засобів. Крім цього, показані фізіотерапевтичні процедури - електрофорез, ультразвук, імпульсні струми, парафінові аплікації. Ефективно санаторне лікування з застосуванням лікувальних грязей і мінеральних вод.

При артрозі колінних суглобів корисний щадний масаж нижніх кінцівок без впливу на хворий суглоб. Якщо процес зносу хрящів не зайшов надто далеко, призначаються препарати, що містять глюкозаминсульфату. Це природна субстанція, що отримується з панцирів морських тварин. Ці кошти позитивно впливають на обмін речовин в хрящах, поліпшують рухливість суглобів.
Зміцнити м'язово-зв'язковий апарат допомагає лікувальна гімнастика. Вправи проводяться при зменшенні болю, на 3-5 день після загострення. Завданнями лікувальної гімнастики є поліпшення місцевого кровотоку, розслаблення патологічно напружених м'язів, загальну тонізуючу дію на організм. Корисні заняття у воді, які сприяють розслабленню м'язів, зменшують біль і збільшують рухливість у хворому суглобі. Добре розвинена мускулатура кінцівок розвантажує хворий суглоб, підвищує його стійкість, тому гімнастику потрібно проводити систематично.

Профілактика деформуючого артрозу полягає у виявленні факторів, що викликають травматизацію суглобових тканин і вжиття заходів до їх усунення.

Народна медицина при цьому захворюванні рекомендує приймати контрастні ножні ванни з гілок сосни або їли. Ці процедури більш ефективні рано вранці.Увага, тільки СЬОГОДНІ!