У яких продуктах міститься кальцій

У яких продуктах міститься кальцій
Кальцій вкрай необхідний для нашого організму. Він служить для росту і зміцнення кісток, нігтів, волосся, зубів, для формування скелета, нормального функціонування нервової, кровоносної системи, для захисту організму від різних інфекцій. Кальцій міститься в багатьох продуктах живлення, але засвоюється організмом він не з усіх продуктів. Тому в їжу в якості джерела кальцію потрібно вживати продукти, з яких кальцій, що легко засвоюється. Які ж продукти нам включити в свій раціон, щоб поповнити організм добовою нормою кальцію?

Кальцій дуже добре засвоюється організмом з молочних продуктів, тому ці продукти є для нас основним джерелом цього мікроелемента.

Дуже багато кальцію міститься в молочних продуктах: у молоці, йогурті, кефірі, сметані, сирі, сирі. В знежирених молочних продуктах кальцію міститься рівно стільки ж, скільки і в молочних продуктах підвищеної жирності.

Також легко засвоюється кальцій міститься в овочах і зелені: броколі, цвітна капуста, ріпа, морква, редис, морська капуста, спаржа, селера, листовий салат, крес-салат.

Хороше джерело кальцію - бобові (квасоля, горох, боби), насіння, горіхи, мак. Дуже багато кальцію в кунжуті. Корисно їсти, хоча б 1 чайну ложку кунжуту в день, цим ви грунтовно підживите свій організм кальцієм.

З риби найбільше кальцію містять сардини. Вживайте цю рибу 2-3 рази в тиждень.Систематичне вживання хліба з висівками, злаками і з борошна грубого помелу також підвищить вміст кальцію в організмі.


Яйця містять достатню кількість кальцію, особливо яєчна шкаралупа. Іноді для відновлення балансу кальцію навіть приймають всередину мелену яєчну шкаралупу.

Не потрібно забувати і про трави, які непомітно ростуть у нас на дачі або в селі на городі, а також, у лісі. До них відноситься кропива - корисно вживати її молоді листочки. Листя молодих кульбаб, листя подорожника містить засвоюється кальцій. Цю зелень можна сміливо додавати в салати з овочами.
Рекомендовані добові дози кальцію для дітей - 600 - 1000 мг, для дорослих - 800 - 1200 мг, для вагітних і годуючих жінок - 1500 - 2000 мг.

Намагайтеся щодня вживати молоко, сир, сметану, хліб висівковий, овочі, зелень, кунжут, горіхи, хоча б у невеликій кількості, і тоді дефіцит кальцію вам не загрожує.Увага, тільки СЬОГОДНІ!