Рахунок калорій: а чи потрібно це?

Рахунок калорій: а чи потрібно це?
Дієта, заснована на підрахунку калорійності споживаного за день раціону, практикується досить давно. В середині минулого століття вона отримала назву «очкової» дієти і частіше за інших рекомендувалася провідними дієтологами.

Ми звикли вважати, що найдієвіший спосіб скинути зайву вагу - обмежити калорійність споживаної їжі і підвищити фізичні навантаження. Щодо останнього ніхто не сперечається, але от про те, що зниження калорійності допомагає беззастережно, можна і диспутувати.

Справа в тому, що різні продукти нашими організмами перетравлюються не однаково. Отримуючи, наприклад, 100 ккал зі свіжих огірків, ми також отримуємо з них воду (яка виводиться з організму, «прихоплюючи» шлаки і токсини) і мінеральні солі (несучі тільки користь).


З'їдаючи маленький шматочок вершкового масла, який з точки зору калорійності має не велику питому вагу, ми додатково отримуємо холестерин, що відкладається на судинах у вигляді атеросклеротичних бляшок. Ті ускладнюють кровотік, що іноді призводить до уповільнення обміну речовин і як наслідок - зайвій вазі. Здавалося б, і в тому, і в іншому випадку ми «з'їли» 100 ккал, а результат протилежний.Втім, дані твердження зовсім не означають, що підрахунок калорійності не потрібен. Певні обмеження калорій показані і тим, хто сидить на дієті, бажаючи скинути зайву вагу, і тим, хто займається спортом, і всім адептам здорового способу життя. Адже не секрет, що, наприклад, два шматки свинини - шийка і карбонад, при однаковому розмірі порцій привнесуть в наші організми різну кількість корисних і шкідливих речовин. А волоські горіхи, фісташки або фундук зовсім не правильно їсти безконтрольно, незважаючи на те, що це білок.

Підрахунок калорій стане ефективним інструментом контролю харчування, якщо повністю виключити з раціону тугоплавкі жири, солодощі, бистроусвояемие вуглеводи, продукти, багаті крохмалем. Без усього цього наші організми цілком можуть обійтися. Більш того, дані речовини в своїй більшості є баластними, тобто, не мають значимої харчової цінності. Споживати їх для задоволення або щоб підвищити насичуваність навряд чи має сенс. Тому просто відмовтеся. Коли зробите це, підрахунок калорійності споживаної їжі знову стане логічним і дієвим способом контролю.Увага, тільки СЬОГОДНІ!