Переваги і недоліки кави

Переваги і недоліки кави
Величезна кількість людей погодяться з тією думкою, що чашка гарячої кави - це верх блаженства. Для справжніх поціновувачів цього напою не стоїть питання, шкідливий кави чи ні, але обговорення переваг та недоліків кави ведеться ось уже багато років. Кращі фахівці світової медицини сперечаються, що ж домінує, користь чи шкода кави для здоров'я людини.

Існує кілька доводів на користь достоїнств і недоліків кави, а позитивні якості даного продукту знайшли своє застосування навіть в косметології. Але які ж у кави є ще гідності?

По-перше, кофеїн, який міститься в каві, стимулює центральну нервову систему людини, в результаті підвищується інтелектуальна діяльність і працездатність.

Крім того кави покращує вироблення шлункового соку, необхідного для переварювання з'їденої їжі. Але необхідно враховувати, що це є, в свою чергу, протипоказанням для людей з підвищеною шлункової кислотністю або страждають на виразкову хворобу.

Кофеїн благотворно впливає на перебіг бронхіальної астми, але для цього необхідно досить велика його кількість. Він також володіє знеболюючим ефектом, саме на цьому грунтується застосування його в анальгезирующих лікарських препаратах.

В кави, крім кофеїну і кавових масел, містяться вітаміни групи В і антиоксиданти, які є незамінними учасниками всіх біохімічних процесів людського організму. Помічений позитивний ефект від їх прийому в запобіганні деяких онкологічних захворювань, наприклад, раку прямої кишки, серцево-судинної патології. При їх безпосередній участі може знижуватися і ризик виникнення каменів у нирках, цирозу печінки і хвороби Паркінсона.Цікавий факт: кофеїн здатний збільшувати і сексуальний потяг, особливо у жінок. Але тільки якщо вживати його нечасто.


Але не можна забувати про те, що у кави є і недоліки, які можуть швидко проявитися, якщо вживати даний продукт у великих кількостях. Він може спровокувати безсоння, викликати серцебиття і підвищення артеріального тиску, може сприяти і депресії.

Також зловживання цього напою веде до вимивання кальцію з кісток, що згодом викликає серйозне захворювання - остеопороз.

Можна ще багато говорити про переваги чи недоліки кави, але головна мудрість здорового способу життя полягає в дотриманні міри у всьому, в тому числі й у вживанні цього чудового напою.Увага, тільки СЬОГОДНІ!