Післяпологова депресія: симптоми

Післяпологова депресія: симптоми
Післяпологова депресія дійсно існує. І може привести до серйозних розладів, що вимагають тривалої коригування та реабілітації. Як і будь-який з видів психологічно нестійких станів, вона має свої причини і відмінні ознаки.

Тимчасовий стан пригніченості притаманне багатьом породіллям - це природне явище, яке поступово проходить. Післяпологова депресія починається з схожих симптомів, але вони стають глибше, затягуються і призводять до порушення здатності до будь-якої діяльності.

Мати в стані депресії відчуває себе слабкою і немічною, погано спить і мало їсть, її мучать нав'язливі думки про власну неспроможність у ролі матері. Їй соромно, що вона не може належним чином доглядати за своєю дитиною, болісне відчуття провини поступово породжує ідеї самознищення.


Фізіологічно наявність післяпологової депресії проявляється постійними головними болями, прискореним серцебиттям (в деяких випадках навіть панічними атаками), болісним почуттям тривоги. Мама не вважає за потрібне звертатися за допомогою до фахівців - почасти від почуття сорому, почасти через небажання визнати існування серйозної проблеми.

Невідповідність очікувань під час вагітності і реальності, ошеломившей жінку після появи дитини, призводить до розчарування і вироблення комплексу провини. Гіпертрофоване почуття відповідальності теж є однією з причин післяпологової депресії - заклопотана своїм станом мати не підпускає до дитини родичів, які бажають допомогти, так як впевнена, що тільки вона впорається з усім найкращим чином.

Свідомо ізолюючи себе від товариства інших людей, жінка ще більше погіршує своє становище і перестає перейматися самотністю, що є також одним з ознак важкої депресії. Надалі симптоми не зникають, а продовжують накопичуватися, фіксується повна нездатність матері виконувати повсякденні обов'язки, обтяжена виключно похмурим баченням майбутнього.Увага, тільки СЬОГОДНІ!