Тримаємо тиск під контролем

Тримаємо тиск під контролем
Проблеми з тиском рано чи пізно починають відчувати майже всі люди, але з деяких пір вік хворих гіпертонією людей почав знижуватися, і сьогодні навіть молоді жінки нерідко страждають від серцево-судинних захворювань, підвищеного тиску, постійного головного болю і запаморочення.

Якщо запобігти появі гіпертонії не вдається, високий тиск необхідно грамотно і послідовно лікувати. Якщо запустити процес розвитку гіпертонії, вона може перетворитися на важку хворобу, вилікувати яку буде набагато складніше.

Визначити, чи є у вас підвищений тиск, нескладно - якщо ви регулярно відчуваєте запаморочення, нудоту і мігрень, це дає привід думати про що розвивається гіпертонії. Нерідко непрямими причинами підвищення тиску є нездатність людини до розслабленню і відпочинку, тому для профілактики гіпертонії потрібно уникати стресів, більше відпочивати, вчитися перемикати думки на позитивну хвилю.


Дуже важливий для профілактики і лікування гіпертонії повноцінний сон - він повинен тривати не менше дев'яти годин, а приміщення для сну повинно провітрюватися. У спальні не повинно бути жарко - в прохолодному повітрі організм відпочиває набагато ефективніше.

Якщо тиск просто підвищується час від часу, це ще не свідчить про гіпертонії, і профілактика може запобігти появі хвороби. Якщо ж високий тиск тримається на одній позначці протягом довгого часу, то значить, гіпертонія розвинулася і вимагає негайного лікування. Фізіологічна причина цієї хвороби - у розладі між системами організму, які відповідальні за підвищення і зниження артеріального тиску в різних ситуаціях. Приміром, нормою вважається підвищення тиску в стресовій або небезпечної ситуації, коли воно супроводжується викидом адреналіну. Коли стрес знижується, тиск повертається до нормальних показників. Якщо ж система дає збій, тиск залишається високим.

Хворому гіпертонією людині важливо дотримуватися здоровий спосіб життя, жити в екологічно чистій зоні, працювати в спокійній обстановці і по можливості уникати стресових ситуацій, які стимулюють ще більше підвищення артеріального тиску.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!