Міома матки: діагностика

Міома матки: діагностика
У діагностиці міоми матки велике значення мають анамнестичні дані. Найчастіше цей діагноз зустрічається серед жінок старше 35-40 років. Щоб вилікувати недугу, здатний призвести до розвитку онкологічних захворювань статевої системи, необхідно вчасно звернутися до фахівця.
В анамнезі хворих міомою матки - велика кількість перенесених захворювань, оперативних втручань, різні інфекції в період формування організму. У деяких хворих діагностується запалення придатків.

У пацієнток основним проявом захворювання є порушення менструальної функції, велике значення має вивчення її характеру після менархе. Тут слід звернути увагу на час початку статевого життя, її регулярність і т.д.

Лікар-гінеколог під час дослідження на спеціальному кріслі виявляє збільшену матку з вузлуватою поверхнею. З метою визначення функціональної активності яєчників вимірюють базальну температуру протягом трьох менструальних циклів. У кожну фазу досліджують шийковий індекс, феномен зіниці, вміст естрогену і прогестерону в крові або сечі.

Для вирішення питання про характер консервативного лікування або для підготовки до операції досліджують слизову оболонку тіла матки, канал шийки матки, а також піхвової частини шийки матки. Це можна виконати шляхом зіскрібка або кольпоскопії.


В умовах стаціонару, спеціалізованих центрів проводять ендоскопічне, рентгенологічне дослідження. При підозрі на підслизову локалізацію сайту лікарі-гінекологи проводять нетуге заповнення контрастною речовиною порожнини матки (2-3 мл) під місцевим наркозом і роблять рентгенівський знімок, потім здійснюють більш туге заповнення і виконують повторний знімок. Отримані документи уважно вивчаються. Якщо підслизовий вузол розташований на передній або задній стінці матки, тінь порожнини матки має форму чаші, якщо по бічній стінці - форму серпа.

Внутрішньоматкову флебографію використовують для уточнення розташування міоматозних вузлів. Великі труднощі викликає встановлення діагнозу з виключенням вагітності. В даному випадку призначається комплекс аналізів, УЗД, враховуються зміни в організмі, характерні для вагітності (токсикоз і т.д.).

З моменту виявлення пухлини пацієнти стають на диспансерний облік, тривалість лікувального циклу може становити до 3-4 місяців. При неефективності консервативного методу лікування рекомендують оперативне втручання.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!