Макробиотика: природне харчування

Макробиотика: природне харчування
Цей термін почав використовувати ще Гіппократ, розповідаючи про прийоми, що дозволяють навчитися жити в гармонії з природою. Лікарі та філософи пізнішого часу теж описували макробиотику як найбільш правильний, природний спосіб життя: проста їжа, збалансоване харчування, фізична і розумова активність. В 20 столітті з простого набору правил виросла ціла теорія, сформульована Д.Осавой, над якою працювали інститути та наукові центри.
На відміну від величезної кількості різноманітних дієт, макробиотическая не має своєю метою зниження ваги і не обмежує в кількості їжі. «Сіль» цієї дієти полягає у вживанні «правильних» продуктів. Ними вважаються злаки, овочі і фрукти, зелень. Причому, те, що ви їсте, повинно відповідати часу року.

Прихильники цієї дієти висловлюють припущення, що швидкість обмінних процесів і потреба в усіх корисних речовинах в організмі людини залежить від того, де і в яких кліматичних умовах він проживає. З цього робиться висновок, що ви будете здорові, якщо будете харчуватися тільки тими продуктами, які вирощені на вашій батьківщині. Важливо і те, що ці продукти повинні бути вирощені без застосування хімікатів і штучних добрив.

У перелік рекомендованих продуктів, таким чином, входять цільні зерна (пшениця, жито, коричневий рис, пшоно, вівсянка і т.п.), свіжі овочі (капуста всіх сортів, селера, гарбуз, гриби та ін.), Квасоля, горох, морепродукти, в т.ч. водорості, агар-агар, ірландський мох. Їжа тваринного походження теж допускається, але в співвідношенні до зернових як 1 до 5 Зернові овочі, на думку основоположників макробиотики, повинні становити не менше 50-60 відсотків щоденного раціону, до 30% - свіжі овочі та горіхи. Бобам і водоростям відводиться 5-10% раціону, решта - овочевих супів і бульйонів на сої і морепродуктах. Рибою людина може побалувати себе пару раз на тиждень - для підняття настрою.

У будинку, де готується така їжа, має бути дуже чисто. Готувати пропонують тільки на газі і дровах і тільки тушковані, варені і приготовані на пару страви. Вони, в свою чергу, повинні бути простими, привабливими і смачними, а також містити багато інгредієнтів. Дуже важлива умова: готувати їжу слід максимум на один день, а найкраще - на один раз. Звичайно, здоровим виглядає і така вимога, як відсутність в макробиотической їжі барвників, ароматизаторів, консервантів та іншої «хімії».


Відрізняє цей вид дієти від інших і ставлення до вживання води. Послідовники вчення вважають, що пити воду (і є) необхідно тільки тоді, коли про це «голосно заявив» організм, загалом же, якщо ви отримуєте рідина з їжею, то можете додатково і не пити. Як традиційний пиття проголошені зелений чай і різні трав'яні відвари.

Правильне харчування, відповідно до цієї теорії, передбачає також хороше і повільне пережовування їжі, прийняття якої повинно проводитися не менше, ніж за три години до сну.

Природно, як і інші системи живлення, ця також має багато недоліків. Багато вчених застерігають, що холестерин, жири та легкозасвоювані вуглеводи, як і інші елементи, дуже потрібні організму, їх недолік може привести до плачевних результатів. Крім того, не в кожній кліматичній зоні є все потрібне для організму.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!