Корисні і цілющі властивості обліпихи

Корисні і цілющі властивості обліпихи
Обліпиха, красиве і багате дерево, радує не тільки своїм яскравим і оригінальним виглядом, але і смачними помаранчевими ягодами, знаменитими своїми цілющими властивостями. Ще в стародавній Русі плоди обліпихи цінувалися як лікарський засіб, не втратили вони своєї популярності і в сьогоднішній час.

Ягоди обліпихи дозрівають приблизно в період з середини серпня до початку вересня. Із зібраних плодів заготовляють джем, варення, компоти. Але найцінніші мікроелементи і вітаміни можна знайти саме в свіжих ягодах.

Відмітною властивістю обліпихи є те, що вона містить в собі практично всі найпоширеніші водорозчинні та жиророзчинні вітаміни. В її м'якоті і соку виявлено велику кількість вітамінів С і В, токоферолу, вітамінів групи К, фосфоліпідів, флавоноїдів, жирних кислот. Особлива цінність обліпихи полягає в тому, що вона є джерелом каротиноїдів. Завдяки цьому її ягоди мають настільки насичений помаранчевий колір.


У зв'язку з великою кількістю вітамінів в обліписі, лікарі рекомендують вживати її сік в якості одного з кращих допоміжних засобів при авітамінозі. Також ягоди обліпихи дуже корисні для лікування грипу та інших застудних захворювань.

Одне з найбільш цілющих і корисних похідних обліпихи - це її масло. Воно користується великою популярністю як у прихильників народної медицини, так і у традиційних лікарів. Область застосування обліпихової олії досить широка - від косметологічних утирань в шкіру до внутрішнього регулярного вживання. Воно дуже ефективно бореться із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Вживання його всередину не тільки має антибактеріальну дію, але і м'яко обволікає стінки шлунка і кишечника, тим самим знімаючи роздратування і больові відчуття.

Масло обліпихи - чудова альтернатива мазям проти опіків. Воно володіє хорошими ранозагоювальні властивості, тому його нерідко використовують при захворюваннях шкірних покривів. Також масло обліпихи дуже ефективно при облисінні, а відваром листя обліпихи корисно полоскати волосся після миття. Завдяки подібній процедурі вони стають м'якими і шовковистим.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!