Як визначити, що болить

Біль в тій чи іншій частині тіла завжди говорить про серйозні неполадки в організмі. Характер прояву захворювань може бути різним і з'являється відразу або через значну кількість часу, тому незалежно від віку необхідно проходити систематичне медичне обстеження, щоб своєчасно виявити і усунути будь-яку патологію.
Якщо вас систематично турбує біль, незалежно від місця її локалізації, і ви не знаєте до якого лікаря звернутися, то записуйтесь до терапевта. На підставі клінічної картини прояви захворювання та ваших розповідей про характер больових відчуттів, вам видадуть направлення на загальні аналізи крові та сечі. Підвищена або знижена швидкість осідання еритроцитів, велика кількість лейкоцитів завжди свідчать про запальний процес. На підставі результатів лабораторних аналізів лікар направить вас на УЗД внутрішніх органів і випише направлення до вузького спеціаліста, який проведе більш детальне обстеження вашого захворювання.

Самостійно робити припущення про діагноз, а тим більше робити спроби самолікування, можуть закінчитися досить плачевно. Безліч серйозних патологій можуть викликати один і той же характер болю. Наприклад, якщо у вас болить правий бік, то це може означати захворювання печінки, запалення апендициту, кісту яєчника, жіночі хвороби і ще ряд серйозних порушень, про які ви просто не можете судити самостійно.

Будь-яке захворювання вимагає детальної діагностики, на підставі якої можна поставити точний діагноз. Навіть лікар з великим стажем і досвідом роботи по одним тільки розповідями не в змозі поставити правильний діагноз і при необхідності призначає не тільки загальні лабораторні аналізи та УЗД, але і магнітно-резонансну або комп'ютерну томографію, обстеження гормонального статусу, біохімічні аналізи крові і ще ряд додаткових обстежень.

Якщо у вас з'явилася різка біль, то тим більше не думайте про те, яка причина, негайно викликайте швидку медичну допомогу. Вас відвезуть в лікарню і проведуть екстрену діагностику, на підставі якої ви точно дізнаєтеся, що у вас болить, і отримаєте необхідну і своєчасну медичну допомогу. Пам'ятайте, що при деяких захворюваннях зволікання може коштувати вам життя.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!