Здорове харчування при діабеті

Здорове харчування при діабеті
Абсолютно будь-яка хвороба здатна змінити спосіб життя людини: необхідно перебудовувати режим дня, приймати ліки та змінювати раціон харчування. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, людина одужує і повертається до звичного способу життя. Цукровий діабет має довічний характер, тому так важливо підтримувати свій організм не тільки ліками, а й здоровим харчуванням.
Цукровий діабет є важке ендокринне захворювання, яке характеризується синдромом гіперглікемії і є наслідком недостатнього дії інсуліну. Це призводить, в свою чергу, до порушення всіх видів обмінних процесів в організмі, першим ділом вуглеводного, нервової системи, ураження судин та інших систем і органів. У походження даного захворювання (крім спадкової схильності) основну роль відіграє надмірне вживання продуктів або систематичне переїдання продуктів, які містять легкозасвоювані вуглеводи.

Головна мета при лікуванні діабету - нормалізувати обмінні процеси. Щоб привести в порядок рівень цукру в крові, необхідно крім прийому спеціальних препаратів дотримуватися здорового дієтичного харчування. Основні правила дієти: обмеження легкозасвоюваних вуглеводів, зменшення калорійності денного раціону, дотримання режиму харчування та вітамінізована їжа. Хворий повинен приймати їжу щодня в один і той же час, не менше п'яти разів на добу.


Перш за все варто виключити з власного раціону швидко всмоктуються вуглеводи - цукерки, цукор, варення і кондитерські вироби, а також виноград, родзинки і інжир, так як в них міститься велика кількість глюкози, яка, подібно сахарозе, негайно всмоктується в кров з кишечника, що призводить до підвищення рівня цукру. Без різкого обмеження вживайте овочі, в яких вуглеводи всмоктуються дещо повільніше, ніж цукор: томати, свіжі огірки, білокачанну і цвітну капусту, кабачки, салат, баклажани і гарбуз. Включіть в раціон кріп, петрушку і цибулю, частіше їжте буряк і моркву (враховуючи добову норму вживання вуглеводів).

В раціоні харчування людей, хворих на діабет, повинні бути присутніми житній та пшеничний білий хліб. Однак хлібобулочні вироби повинні містити зменшену кількість вуглеводів, до яких відноситься білково-висівковий хліб і білково-пшеничний. Основною сировиною для приготування даного виду хліба є сира клейковина.

Корисні для діабетиків яблука, овочі, свіжа зелень, чорна смородина, дріжджовий напій, відвар шипшини, фруктові соки на ксиліт. Не забувайте вживати рибу, м'ясо, птицю, рослинне і тваринне масло, сир, творог, а також яйця, молочнокислі продукти, кислі сорти ягід і фруктів (в помірній кількості). Прийом їжі повинен бути кожні три години, додайте в раціон вітаміну А, Е, С і групи В.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!