Пікантні прянощі: гвоздика

Пікантні прянощі: гвоздика
Гвоздика - висушені, ще нерозпущеною квіткові бруньки гвоздичного дерева. Бутони на дереві мають рожевий або жовтий колір, після сушіння набувають коричневий колір. Гвоздика володіє сильним ароматом і пекучим смаком. Гвоздика досить популярна, її застосовують для лікування деяких захворювань і безпосередньо в кулінарії. Її додають для приготування багатьох страв, у тому числі маринадів.

Для приготування смачної їжі найчастіше використовується бутон гвоздики, він володіє вираженим ароматом. А ось черешок має більш пекучий, гострий смак. Гвоздика також володіє бактерицидними властивостями, тому її використовують для приготування домашніх ковбас і солонини. Гвоздикою приправляють супи з різних видів м'яса і птиці. У солодкі страви додають гвоздику спільно з корицею, це додає страві більш пікантний смак.

Основною складовою частиною гвоздики є ароматне ефірне масло, в якому міститься така речовина, як евгенол. Саме він дає аромат, який виходить від гвоздики.

Гвоздику з давніх часів використовували в якості антисептика, для лікування верхніх дихальних шляхів і зняття зубного болю. Також відваром гвоздики лікували деякі очні захворювання.

Гвоздику використовують у цілому виді, так як перемелена гвоздика швидко втрачає свій смак і аромат. При цьому використовувати цю пряність потрібно дуже обережно, адже при тепловій обробці гвоздика втратить свій аромат, а пекучість, навпаки, тільки посилиться. Використання гвоздики в домашній кулінарії і кондитерському виробництві слід дуже і дуже акуратно.


Крім кулінарії, гвоздику використовують у парфумерно-косметичної, фармацевтичної та тютюнової промисловості. На основі гвоздики роблять спреї і креми для відлякування комарів. Вона зміцнює печінку, шлунок, пам'ять і кровообіг.

Гвоздика відмінно доповнює страви з яловичини, зайчатини, шинку, балик, паштет, маринад для риби і навіть хліб. Варто пам'ятати, що прянощі потрібно закладати в різний час. У фарш, тісто, маринади і інші м'ясні страви, додати гвоздику треба за 10-15 хвилин до готовності. У супи, компоти і бульйони - за 5 хвилин до готовності.

Для визначення хорошої якості гвоздики, її потрібно досить сильно кинути в посудину з водою. Пряність хорошої якості повинна потонути, у крайньому випадку - плавати капелюшками вгору, вертикально. Якщо ж гвоздика плаває горизонтально, це знак низької якості, який говорить про те, що ефірна олія практично зникло. І користі від такої прянощі не буде.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!