Видалення матки. Показання до проведення операції

Видалення матки. Показання до проведення операції
Гінекологічна операція, під час якої видаляється жіноча матка, називається гістеректомією. Нерідко операція з видалення матки поєднується з видаленням придатків - яєчників і труб. Показаннями до проведення даної операції виступають певні захворювання. При деяких з цих захворювань видалення матки стає останнім шансом жінки.

Показання до видалення матки:

1. Рак органів репродуктивної системи

Це злоякісні пухлини матки, шийки матки, ендометрія або фаллопієвих труб. У разі ракового захворювання гістеректомія є найприйнятнішим видом лікування. При наявності метастаз операцію поєднують з хіміотерапією та опроміненням.

2. Миома матки

Це доброякісна пухлина, діаметр якої зазвичай не перевищує кількох сантиметрів. У запущених випадках пухлина може сильно розростатися і досягати ваги в кілька кілограмів. Найбільш типовими симптомами міоми є рясні менструації, які можуть привести до анемії, а також болі внизу живота і відчуття тиску на сечовий міхур.

Видалення матки радикально вирішує проблему. Але якщо міома протікає безсимптомно і росте повільно, застосовуються більш щадні методи лікування даного захворювання, наприклад, лікарська терапія або емболізація маткових артерій.

3. Ендометріоз


Це розростання тканини внутрішньої оболонки матки за її межами - яєчниках, трубах, черевних органах та ін. Проявляється ендометріоз циклічними або постійними тазовими болями, довгими і рясними менструаціями, болями при соитии, дефекації і опорожнении сечового міхура, безпліддям.

Лікарська терапія ендометріозу малоефективна. Тому основним методом лікування даного захворювання є лапароскопічна операція, в ході якої видаляються вогнища ендометріозу (наприклад, яєчник). Якщо і це не приносить потрібного результату, залишається тільки гістеректомія.

Перераховані вище хвороби є найбільш поширеними причинами для видалення матки. Крім цього гістеректомія може бути призначена при серйозних порушеннях менструального циклу і важко протікають запальних гінекологічних захворюваннях. Також гістеректомія може бути засобом лікування деяких форм тазових болів, джерелом яких є матка. Однак оперативне втручання не завжди вирішує дану проблему.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!