Продукти харчування при діабеті

Продукти харчування при діабеті
Дуже важливу роль відіграє правильне харчування в житті людей, що страждають діабетом - захворюванням, пов'язаним з порушенням обміну речовин. Через дисфункції підшлункової залози знижується вироблення нею інсуліну - гормону, що відповідає за засвоєння людським організмом цукру. Природно, цукор починає накопичуватися в крові, а це обставина може привести до дуже неприємних для людини наслідків. Саме тому діабетики повинні дотримуватися найсуворішу дієту, вживаючи в їжу тільки дозволені при цій хворобі продукти.

Людям, страждаючим діабетом, рекомендується приймати в їжу переважно чорний або житній хліб з додаванням висівок або дробленого зерна, причому не більше 200г в день.

Макаронні вироби та бобові культури в раціоні діабетиків повинні бути присутніми лише зрідка, в невеликих кількостях.

Корисними при діабеті є гречана і вівсяна каші. Пшоняну і перлову крупу також не можна викреслювати з раціону харчування. А от про манної каші людям, страждаючим діабетом, краще забути.

Дозволеними продуктами харчування при діабеті вважаються нежирне м'ясо, птиця та риба у відвареному або холодці вигляді, не більше 150г в день.

Корисними для діабетиків є переважно овочеві супи. Але пару раз в тиждень дозволено поласувати і супами, приготованими на слабкому рибному або м'ясному бульйоні.

Практично без обмежень людям, страждаючим діабетом, можна вживати в їжу варені або свіжі овочі, такі як салат, капуста, редис, кабачки, огірки і помідори. А от з картоплею, морквою і буряком діабетикам слід бути обережніше. Вживати їх у їжу бажано не більше 200г в день.

Дозволеними для людей з діабетом продуктами вважаються ягоди і фрукти кислих і кисло-солодких сортів, такі як апельсини, лимони, журавлина, червона смородина.

Діабетикам можна з'їдати не більше двох яєць на день, причому вони можуть бути у вигляді омлету, некруто або в складі інших страв.

Тільки з дозволу лікаря люди, які страждають на діабет, можуть вживати в їжу молоко. А ось кисломолочні продукти, такі як кефір, несолодкий йогурт і кисляк абсолютно нешкідливі. Дуже рідко і по чуть-чуть діабетики можуть ласувати сиром, сметаною і вершками.


Продукт, який рекомендується вживати при діабеті щодня - це сир. Причому він може бути і в натуральному вигляді, і у вигляді сирників, сирників, запіканок. Цей продукт сприятливо впливає на печінку і покращує жировий обмін.

Дозволені при діабеті такі напої як чорний і зелений чай, томатний сік, неміцний кави, соки з кислих ягід і фруктів.

Харчуватися при діабеті бажано часто, 5-6 разів на день в один і той же час.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!