Індекс амніотичної рідини

Індекс амніотичної рідини
Вагітність - це той період в житті жінки, коли важливо максимально ретельно стежити за всіма показниками стану здоров'я і мами, і малюка. Один з показників, який визначається регулярно під час протікання вагітності, - так званий індекс амніотичної рідини. Цей показник свідчить про кількість навколоплідних вод на поточний момент. І саме на підставі індексу навколоплідних вод вагітній жінці лікар може поставити діагноз «маловоддя» або «многоводие».

Діагноз «маловоддя» позначає зменшений, на відміну від нормальних показників обсяг амніотичної рідини. Провокують цю патологію ряд недуг вагітної жінки. Також маловоддя може виникнути і через наявність патологій розвитку плоду. Тому в обов'язковому порядку необхідні подальші дослідження і докладна консультація доктора.

Діагноз «многоводие» позначає збільшений, на відміну від нормальних показників обсяг амніотичної рідини. Причиною такого стану можуть стати аномалії плода, інфекційні хвороби, резус-конфлікт і ін. Нерідко трапляється при багатоплідній вагітності. Необхідні додаткові дослідження, лікар визначить, гострим, або ж хронічним є многоводие і призначить відповідне лікування.

Кількість навколоплідних вод змінюється по ходу розвитку плода в утробі матері. Протягом вагітності особлива рідина виділяється з амніотичної оболонки. І до кінця третього триместру вагітності кількість цієї рідини становить від 1 до 1,5 л.


Індекс амніотичної рідини змінюється протягом розвитку плода. Також місяць за місяцем змінюється і склад самої рідини. Спочатку амниотические води являють собою прозору рідину, а пізніше, в міру розвитку плода, їх склад змінюється: вони стають більш каламутними.

Навколоплідної рідини - це перша середа існування для майбутнього малюка. І важливий не тільки склад вод, але і їх загальну кількість. Оптимальна кількість рідини, про який і свідчитиме індекс амніотичної рідини, забезпечить нормальний розвиток плоду протягом всієї вагітності.

Індекс амніотичної рідини визначається у вагітної жінки в ході проведення обов'язкових ультразвукових досліджень. Норму індексу амніотичної рідини можна визначити за спеціальними таблицями, в яких докладно і доступно розписані значення індексу амніотичної рідини.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!