Корисні властивості топінамбура

Корисні властивості топінамбура
Коренеплід топінамбур корисний і смачний продукт, на наш погляд, зовсім незаслужено обійдений увагою. Його не так часто можна побачити на столах росіян, хоча до його складу входять різноманітні вітаміни та мінерали. Він є рекордсменом за вмістом заліза серед коренеплодів. У ньому є калій, кальцій, магній, кремній, хром, фтор, натрій. Він корисний для травлення - містить велику кількість клітковини, цінні амінокислоти, пектин, рослинний білок. В 1 кг топінамбура міститься 60-70 г каротину.

Топінамбур навіть не просто їжа, а справжні ліки. В його бульбах навіть є природний аналог інсуліну - інулін. З-за цієї властивості він рекомендований хворим на цукровий діабет, у яких в організмі спостерігається нестача інсуліну. Цукрознижувальні властивості відвару топінамбура - прекрасний засіб для лікування неинсулинового діабету. У цьому коренеплоді є такі незамінні амінокислоти, як валін, аргінін, лізин, лиецин.

До його лікарським властивостям можна віднести і здатність позбавлення від печії - його сік знижує кислотність шлунку. Ним лікують запори, біль у животі, що мають різну етіологію. Сік топінамбура має протизапальну дію, він допомагає при поліартриті.


Людям, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи, топінамбур показаний для лікування гіпертонії, атеросклерозу, тахікардії, а також ішемічної хвороби серця. Відвари і сік топінамбура повинні бути в раціоні тих, хто лікується від ожиріння, анемії і відкладення солей.

Топінамбур - потужний антиоксидант, з його допомогою можна очистити організм і вивести з нього радіонукліди, токсини, солі важких металів. Для жителів мегаполісів, які страждають від забруднення атмосфери, це особливо актуально. Відвар топінамбура також допоможе знизити холестерин. Єдине, про що треба вас попередити - цей коренеплід сприяє посиленого газоутворення в кишечнику, тому тим, хто схильний до метеоризму, їм не варто захоплюватися.

І ще про один корисний властивості не можна не згадати - маски з топінамбура використовуються в косметології для усунення невеликих зморшок. Корінь натріть на дрібній тертці і накладайте такі маски на 15-20 хвилин кожні 2-3 дні протягом місяця, ваша шкіра розгладиться і колір обличчя помітно покращиться.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!