Симптоми молочниці у жінок

Грибкове ураження слизової оболонки піхви має симптоми, схожі з іншими захворюваннями сечостатевої сфери. Відмінність ознак полягає в ступені їх вираженості і специфічних проявах, які дозволяють запідозрити молочницю.

Молочниця у жінок виникає в результаті збільшення числа дріжджоподібних грибів, що населяють слизову оболонку піхви. В нормі вони не доставляють особливого незручності, але при виникненні провокуючих факторів (зниження імунітету, гормональні порушення, хронічні захворювання органів малого тазу, венеричні хвороби тощо) стають причиною запалення тканин.

Основні симптоми молочниці у жінок - свербіж і печіння в області великих статевих губ, виділення. При початковому процесі виділення з піхви можуть бути водянистими. Поступово вони набувають сирну консистенцію з вкрапленнями у вигляді крихти, стають білими і щільними. Специфічного запаху виділення при молочниці, як правило, не мають, але іноді вони можуть пахнути кислим кефіром.

Починається молочниця зазвичай з свербежу, причому відчуття бувають раптовими і досить сильними. До ночі печіння стає нестерпним, додається невелика набряклість статевих органів. Слизова оболонка починає пощипувати і хворіти, так як потрапила на запалені ділянки сеча роз'їдає тканини. Іноді запальний процес зачіпає область анального отвору. Всі ці неприємні симптоми призводять до нервового перенапруження, жінка перестає висипатися, стає дратівливою.


Статевий акт при молочниці доставляє дискомфорт різного ступеня вираженості - від легкого поколювання до сильної болі в області запалених зовнішніх статевих губ.

Ознаки молочниці можуть проявлятися все відразу, але найчастіше жінку турбує кілька з них. Деякі симптоми можуть посилюватися в залежності від часу доби, після гарячої ванни або порушення режиму харчування. При хронічному кандидозі прояви може то затухати, то знову з'являтися, причому з кожним разом стають гостріше і тривають довше. Це викликає потягивающие відчуття внизу живота - якщо грибкове ураження зачіпає область шийки матки і посилює вже наявні патології (ерозивні ураження слизової оболонки).

Лікування молочниці проводиться з використанням протигрибкових препаратів, вибір яких залежить від даних аналізу на чутливість збудника.Увага, тільки СЬОГОДНІ!