Як визначити підвищений тиск

Як визначити підвищений тиск
Підвищений тиск характеризується певними симптомами, при наявності яких можна судити про гіпертонії. Точні параметри тиску можна визначити в домашніх умовах, використовуючи механічний або електронний тонометр, а також, звернувшись до лікаря або фармацевта в аптеці.
Систолічний тиск - це викид крові в артерії в момент стиснення, діастолічний - це тиск в артеріях в період розслаблення серцевого м'яза. Нормальним прийнято вважати тиск 120/80 мм ртутного стовпа, але у кожної людини показники можуть незначно відрізнятися і це не вважається відхиленням. Підвищеним прийнято вважати тиск 140/90 мм ртутного стовпа. Якщо показники вище, то це початкова стадія гіпертонічної хвороби, яка вимагає лікування за призначенням і під наглядом фахівця, а також систематичний контроль показників тиску.

При підвищеному артеріальному тиску незмінно виникає головний біль. Тому першою рекомендацією лікаря є рада виміряти артеріальний тиск. До об'єктивних симптомів гіпертонії, які спостерігають пацієнти, можна віднести прискорене серцебиття. Навіть не маючи тонометра, просто поклавши руку на зап'ясті, можна відчути сильні, різкі поштовхи. При тиску вище 145/90 виникають мушки перед очима, з'являється шум у вухах, може бути нудота.


У кожного пацієнта симптоми підвищеного тиску можуть проявлятися індивідуально і те, що турбує одного хворого, абсолютно не відноситься до іншого. Тому найбільш достовірним методом, що дозволяє визначати і контролювати артеріальний тиск, є тонометр.

В даний час прилади для вимірювання артеріального тиску є в кожній аптеці і більшість з них досить доступно за ціною, тому якщо у вас хоча б один раз підвищувався артеріальний тиск, має сенс придбати тонометр і проводити контроль артеріального тиску систематично або по мірі необхідності.

Несвоєчасний контроль тиску може призвести до гіпертонічного кризу, який є незмінним супутником інфарктів і інсультів. Тому якщо у вас дуже сильно заболіла голова, з'явилися зазначені симптоми, але тонометра ні, не роздумуючи, викликайте швидку допомогу.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!