Чим небезпечне підвищений тиск

Чим небезпечне підвищений тиск
Нормальним вважається артеріальний тиск в межах 120/80 мм рт.ст. Часта зміна цього показника у бік підвищення повинно викликати тривогу, адже таким чином може розвиватися гіпертонія. Протягом довгого часу вона здатна проявлятися епізодичній давить, пульсуючим головним болем або взагалі протікати безсимптомно. Незважаючи на удавану хороше самопочуття, організм починає працювати в напруженому режимі. Це не проходить безслідно для здоров'я, а в майбутньому створює небезпеку для життя.
Небезпека підвищеного тиску на початкових стадіях гіпертонії полягає у відсутності будь-яких ознак. Незважаючи на удавану хороше самопочуття, організм починає працювати в напруженому приспособительном режимі. З-за цього відбувається поступове зміна роботи багатьох систем і органів.

Скачки тиску не проходять безслідно для здоров'я, і в першу чергу страждає серце. На нього припадає основне навантаження, адже воно вимушено качати кров по звужених судинах. В результаті відбувається швидке зношування стінок серця. А це в рази збільшує ризик виникнення інфаркту міокарда.


Від високого тиску не менше страждають судини, оскільки відчувають підвищене навантаження, коли перебувають у звуженому стані. Поступово їх стінки стають тоншими, на них утворюються холестеринові бляшки. У певний момент, чергове підвищення тиску викликає їх розрив. У більшості випадків уражаються судини серця, мозку і ніг. В результаті такі хвороби, як інфаркт, інсульт одними з перших забирають життя людини.

Частою помилкою потенційних гіпертоніків є самолікування, коли протягом певного часу використовуються засоби, що приносять тимчасове полегшення. Варто зауважити, що в даному випадку усувається виключно наслідок проблеми, а не причина. З-за такого підходу до свого здоров'я упускається момент, коли хвороботворний процес є оборотним.

Самостійне зниження підвищеного тиску може бути з одночасною участю спеціаліста - кардіолога. Адже успіх в стабілізації тиску залежить від усунення причини. А вона може бути в зайвій вазі, гіподинамії, неправильному харчуванні, порушеному режимі дня і відпочинку.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!