Чим загрожує кольпіт

Чим загрожує кольпіт
Незвичайні виділення з піхви - серйозний привід для занепокоєння. Кольпіт являє собою запалення слизової оболонки піхви, яке може бути викликане грибками або різними видами мікроорганізмів (хламідії, трихомонади, стафілококи, стрептококи і мікроплазми). Але чи так страшна дана хвороба і чим вона загрожує?
Кольпит є одним з найпоширеніших захворювань жіночої статевої системи. Мікрофлора піхви складається з певної кількості мікроорганізмів, які перешкоджають проникненню і розмноженню сторонніх бактерій. Але якщо ж стан мікрофлори порушується, виникає запальний процес.

Основні причини захворювання кольпитом: пошкодження слизової оболонки піхви, різні інфекційні захворювання, недотримання гігієни, алергія на свічки або презервативи, тривалий курс лікування антибіотиками і ендокринні захворювання.


Якщо ви вирішили самостійно призначити лікування або не вчасно звернулися до лікаря за допомогою, запальний процес, який спочатку локалізована в слизової оболонки піхви, починає поширюватися в матці, цервікальному каналі та яєчниках. В результаті може розвинутися запалення слизової оболонки матки - ендометрит, ерозія шийки матки або навіть призвести до безпліддя.

Хронічний кольпіт зазвичай характеризується появою виділень зі статевих органів, які мають гнійний або серозний характер. Пацієнтки відзначають печіння і свербіння в області геніталій, набряклість і гіперемію статевих губ. Відзначається також болючість під час статевого акту, порушення сечовипускання, наявність циститу, болі в області попереку й нижньої частини живота. При гострому кольпіті температура тіла зазвичай не підвищується.

При огляді лікар-гінеколог відзначає набряк слизової оболонки піхви, почервоніння, вузлики червонуватого відтінку і висипання. Хронічна стадія захворювання характеризується виникненням рецидивів. Запущений кольпіт без проведення своєчасного лікування може спровокувати поширення запалення, що і призводить до захворювань шийки матки і придатків, хронічного ендометриту.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!