Як стабілізувати артеріальний тиск

Як стабілізувати артеріальний тиск
Різкі перепади тиску можуть бути у гіпотоніків або гіпертоніків. Гіпертоніки страждають від підвищеного тиску, напади якого можуть спровокувати проблеми з серцем. У гіпотоніків низький тиск проявляється запамороченнями, втратою свідомості тощо
Методи стабілізації артеріального тиску для кожної групи людей, що страждають від перепадів тиску, будуть різними. Гіпертонікам потрібно налагоджувати раціон харчування, видаляючи з нього жирні і солоні продукти, позбавлятися від зайвої ваги, кидати палити і вживати алкоголь - ці фактори підвищують можливість розвитку ускладнень при гіпертонії. При підвищеному тиску потрібно нормалізувати сон і спати не менше 8-10 годин на добу.

Гіпотоніки можуть стабілізувати тиск вживанням трав'яних настоїв і бадьорять напоїв, а також ранковими контрастними обливаннями.

З універсальних методів нормалізації тиску добре діє ароматерапія - ефірні олії ромашки, фіалки і м'яти володіють здатністю знижувати тиск і зазвичай їх застосовують метеозависимые люди для того, щоб зменшити неприємні відчуття при зміні погоди.

Стабілізувати тиск можна за допомогою самомасажу - масажуйте фаланги вказівних пальців за годинниковою стрілкою (прийом підвищує низький тиск), а рухи проти годинникової стрілки нормалізують підвищену тиск. Знайдіть точки в ямках плечових суглобів і пропрацюйте їх - при гіпертонії потрібно здійснювати обертання проти годинникової стрілки, а при гіпертонії рухатися за годинниковою стрілкою.


Дихальна гімнастика допомагає нормалізувати тиск при його підвищенні - затиснувши одну ніздрю, дихайте переривчасто, фіксуючи вдих і видих на декілька рахунків. Дихайте так до тих пір, поки тиск не стабілізується.

Одним з факторів, що впливають на показники тиску, є дотримання режиму дня і протистояння стресам. Розпорядок дня повинен бути відрегульований - достатній час на сон, ранковий підйом в один і той же час, відхід до сну також повинен бути регулярним. Стреси здатні підняти тиск, але позбутися від них навряд чи вдасться. Спробуйте змінити своє ставлення до стресових ситуацій і не турбуйтеся через дрібниці.

Прийом рослинних препаратів для нормалізації тиску (родіоли рожевої, елеутерококу, женьшеню тощо) повинен проводитись курсами, тривалість яких визначає лікар. Прийом полівітамінних препаратів безпосередньо не впливає на показники тиску, але забезпечує повноцінність харчування, що грає важливу роль при проблемах з судинами.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!