На прийомі у гінеколога: кольпіт

На прийомі у гінеколога: кольпіт
Кольпит відноситься до запальних захворювань піхви, може протікати безсимптомно, в гострій і хронічній стадії. Діагностувати наявність інфекції повинен лікар-гінеколог, зазвичай кольпіт супроводжується виділеннями білого кольору, що мають неприємний запах.

Кольпіт може протікати безсимптомно, але частіше супроводжується болями в нижній частині живота і сукровичними виділеннями через надлишок еритроцитів, або жовтого кольору, через наявність гною. Це веде до подразнення шкіри на внутрішній стороні стегон, зниження статевого потягу, а також сильного свербіння в області піхви і зовнішніх статевих органів.

Хронічний кольпіт схильний до рецидивів, супроводжується рясними виділеннями. При грибковому інфікуванні виділення сирнисті, білого кольору, а якщо вони пінисті з рибним запахом - то свідчать про наявність трихомонадного кольпіту.

При підозрі про наявність кольпіту необхідно звернутися на прийом до гінеколога. Спеціаліст, за допомогою гінекологічного огляду, діагностує захворювання. Слизова піхви стає пухкою, запаленої, набуває забарвлення червоного кольору. При старечому (сенильном) кольпите крім набряклості на слизовій спостерігаються плями, вона атрофична, блідого відтінку.

Сприяти виникненню кольпіту може тривалий прийом антибіотиків, ендометріоз, травми піхви під час пологів, неправильна гігієна зовнішніх статевих органів. Збудниками захворювання є умовно-патогенні бактерії, такі як стрептококи, стафілококи, кишкова паличка та інші. Найбільш частими збудниками є трихомонади, а також гриби і віруси.

Хорошим методом дослідження зарекомендувала себе кольпоскопія. З її допомогою можна виявити цервицит (запалення), спостерігається кровоточивість при зіткненні зі слизовою піхви. Лікар-гінеколог бере проби, за результатами яких може судити про наявність кислотної або лужного середовища в піхву.Якщо кольпіт проявляється часто, то призначається бактеріологічне обстеження, а також цитологічне обстеження. За допомогою спеціального інструменту робиться зішкріб зі слизової цервікального каналу і направляється на дослідження. За результатами робиться висновок про наявність чи відсутність ракових клітин. Проводять бимануальное і ректальне дослідження.


Щоб виявити ускладнення кольпита призначається УЗД органів малого таза, на якому діагностуються запальні захворювання придатків матки та ін.

Лікування проводиться комплексно, призначаються спеціальні препарати, такі як Тержинан, антибіотики, протигрибкові засоби, регулюється дієта, необхідно уникати вживання кислого, солоного, гострого, включити в щоденне меню кисломолочні продукти. Також на весь період лікування слід виключити статеві контакти і фізичні навантаження.

За допомогою відвару ромашки та календули робляться спринцювання, але це не офіційні методи лікування та їх застосування потрібно обговорювати з лікуючим лікарем.Увага, тільки СЬОГОДНІ!