Викидень: симптоми на ранньому терміні

Викидень: симптоми на ранньому терміні
Викиднем називається мимовільне переривання вагітності, яке відбулося до 22 тижня. Подібна подія, що виникло пізніше цього строку, називають невиношуванням або передчасними пологами. Знати симптоми викидня повинна кожна майбутня мама, адже рання діагностика цієї проблеми і своєчасна лікарська допомога можуть запобігти мимовільне переривання вагітності.
Перший і найбільш серйозний симптом - маткова кровотеча. Частіше звичайного викидень починається зі слабких кров'янистих виділень, які поступово посилюються. Причому колір цих виділень може бути як червоний, так і бурим.

Нерідко маткові кров'янисті виділення можуть супроводжуватися спазмами внизу живота. Такий стан може тривати кілька днів поспіль, при цьому симптоми викидня то зникають, то знову з'являються.

В цілому ж симптоми мимовільного переривання вагітності залежать від стадії викидня. На початкових стадіях цього процесу викидень можна зупинити, а на інших все вже занадто пізно.

Перша стадія мимовільного аборту - загрозливий викидень. У цей період часу вагітна може відчувати ниючий біль в поперековому відділі і нижній ділянці живота, так і з матки можуть бути незначні кров'янисті виділення.

Друга стадія - це вже почався мимовільний аборт. Його симптоми: переймоподібні болі внизу живота і помірні кров'янисті виділення, які з часом посилюються. Крім того, жінка може відчувати слабкість і запаморочення.Третя стадія - протікає мимовільний аборт. Для нього характерна різка біль у нижній ділянці живота і ниючий біль в поперековому відділі (все це супроводжується рясною кровотечею). На цій стадії плід гине, тому зберегти вагітність вже не можна.


Четверта стадія - доконаний викидень. Плодове яйце виходить, матка скорочується, а разом з тим стихають болі і зупиняється кровотеча.

Але, крім того, зустрічається і мимовільний аборт. Ембріон гине, але з якихось причин не відбувається викид плодового яйця з матки. Симптоми можливого викидня: зникають ознаки вагітності, у плода відсутнє серцебиття (це показує УЗД), а також погіршується загальний стан жінки.

Наявність тривожних симптомів - це привід негайно звернутися за лікарською допомогою.Увага, тільки СЬОГОДНІ!