Як заповнити недолік кальцію при вагітності

Як заповнити недолік кальцію при вагітності
Недолік кальцію в організмі вагітної жінки здатний негативно позначитися не тільки на її здоров'ї, але і на стані плода. Кальцій є основою кісткової тканини, зубів і волосся, він активно бере участь у функціонуванні нервової і серцево-судинної системи. Цей мікроелемент вкрай необхідний для нормального розвитку практично всіх систем і тканин дитини.
Визначити брак кальцію в організмі можна за такими ознаками: різке погіршення стану зубів, поява карієсу, ламкість і розшарування нігтів, надмірна сухість і тьмяний вигляд волосся, їх інтенсивне випадання. Іншим симптомом нестачу кальцію і магнію під час вагітності (особливо у 2 і 3 триместрі) є судоми литкових м'язів.

Основний обсяг кальцію надходить в організм разом з продуктами харчування, що містять цим мікроелемент. Вагітній жінці рекомендується включати в раціон рибу, риб'ячий жир, печінка тріски (вона також багата магнієм, фосфором і вітаміном D), яйця, житній хліб, капусту, селеру, петрушку, полуницю, смородину, черешні, горіхи. Велика кількість кальцію міститься у молоці й кисломолочних продуктах. Однак вони не повинні бути дуже жирними, оскільки в поєднанні з насиченими тваринними жирами кальцій практично не всмоктується. Віддавайте перевагу кефіру, натурального йогурту, знежиреному сиру і сиру.

Надходження кальцію з їжею в організм вагітної жінки може бути ускладнене тим, що даний мікроелемент повноцінно засвоюється тільки в поєднанні з магнієм, фосфором, калієм і вітаміном D. Залізо, навпаки, істотно знижує всмоктування кальцію в кишечнику. При складанні добового раціону доповнюйте продукти, що містять кальцій, бобовими, капустою, висівками, какао (вони багаті магнієм), яєчним жовтком і печінкою тріски, які містять велику кількість вітаміну D. Не поєднуйте страви, що включають до складу кальцій, з продуктами - джерелами заліза (м'ясо, яловича печінка, язик, гречана крупа, яблука, абрикоси, гарбуз).Заповнити недолік кальцію можна з допомогою спеціальних препаратів. При виборі вітамінного комплексу проконсультуйтеся з фахівцем. Він допоможе підібрати засіб, який буде відповідати потребам вашого організму. Добова норма кальцію для вагітної жінки становить - 1500 міліграм, для годуючої мами - 2000 міліграм. Приймати препарати кальцію краще натщесерце перед сном, оскільки порожній шлунок зможе засвоїти його набагато ефективніше.Увага, тільки СЬОГОДНІ!