Вагітність і звичний спорт

Вагітність і звичний спорт
Під час вагітності необхідно знизити фізичні навантаження. Але повністю відмовлятися від звичного активного життя не потрібно. Просто необхідно переглянути режим тренувань і вибирати менш травматичні заняття.

До 12 тижнів вагітності спортивні вправи все-таки краще обмежити. У цей період можлива загроза викидня. Після небезпечного періоду можна потихеньку повертатися в звичний режим, але тільки після консультації з лікарем. Але до будь-яких навантажень є протипоказання: загроза переривання, високий/низький тиск, низька передлежання плаценти, кровотечі, токсикоз, гестоз, надмірна вага, серцево-судинні захворювання.

Якщо ви займаєтеся у фітнес-клубі, то в першу чергу ви повинні поставити до відома про своєму новому становищі інструктора. Той у свою чергу буде давати вам полегшені вправи. Але є програми, за якими вам зараз краще не займатися. Деякі танцювальні напрямки: латино, самба, рок-н-рол. Повністю припиніть займатися бойцовыми напрямками: боксом, карате, капоейрою.


Зараз варто звернути увагу на більш спокійні заняття. Вам відмінно підійде йога, фітбол, пілатес, каланетика, східні танці, аква-фітнес. Плавання в період вагітності найкращий спосіб розслабитися, зняти напругу в м'язах, а ще це чудова профілактика варикозу.

Можна відвідувати заняття фітнесом в центрах з підготовки до пологів. Інструктори в таких центрах вибудовують заняття з урахуванням всіх особливостей організму під час вагітності. На кожному уроці приділяється багато уваги практиці правильного дихання в пологах, яке допомагає впоратися з болем.

Складніше в новому положенні доведеться тим, хто захоплюється екстремальним спортом. Зараз краще уникати невиправданого ризику та стресових ситуацій. Наприклад, гірські лижі змініть на бігові - велобайк на велотренажер - скелелазіння на піші прогулянки на природі.Увага, тільки СЬОГОДНІ!