Як харчуватися взимку смачно і корисно

Як харчуватися взимку смачно і корисно
Взимку організм людини зазнає деякі зміни: перебудовуються біологічний годинник, обмін речовин, гормональний фон. Імунна система стає чутливою до найменших змін погоди. Переважна більшість відчуває себе так, що впору впадати в сплячку, як ведмедям. Але, на відміну від тварин, люди змушені працювати, а зберігати бадьорість і енергію протягом всього холодного періоду їм допомагає правильне харчування. Як же потрібно харчуватися взимку, щоб це було одночасно і смачно, і корисно?

Чому люди взимку так часто відчувають себе розбитими і знесиленими? Короткий світловий зимовий день впливає на вироблення мелатоніну - речовини, від якого залежить настрій. Тоді інстинкт штовхає людину на пошук додаткового задоволення, і найчастіше він його знаходить в рясномухарчуванні, багатому вуглеводами. В результаті цього, взимку люди поправляються частіше, ніж влітку.

У холодну пору року всім дуже хочеться зігрітися. Хороший спосіб зробити це - їсти гарячу їжу. Тим більше що лікарі навіть рекомендують це робити. Звичайно, зловживати температурою теж не слід - 40-50 градусів буде цілком достатньо для перших і других страв. З їжі перевагу слід віддавати супів - овочевим, м'ясним, курячим. Але без додавання борошна, грінок і вермішелі, т.к. в них міститься багато «порожніх» калорій. Краще зваріть щі або борщ - вони містять і необхідний для організму взимку білок, і овочі, недолік яких може погано позначитися на здоров'ї. Обов'язково їжте м'ясо і рибу - білкової їжі в холодний період року потрібно більше.

Не слід уникати в зимові місяці і вживання жирів. Вони необхідні людині, щоб ефективніше зігрітися і не захворіти. Взимку жирів досить близько 30 г на день, причому, тільки одна третина з них повинна бути тваринного походження.
Пити в холодну пору року слід більше теплих напоїв - чаїв, бажано трав'яних, компотів, морсів, киселів. Всі вони не тільки зігріють вас, але і допоможуть заповнити нестачу вітамінів. Уникати слід тільки каву, який зневоднює організм. Нестача вітамінів також допоможуть компенсувати свіжі і варені овочі, фрукти, особливо цитрусові, і вітамінні комплекси.

Як можна підготуватися до зими в літні місяці? Запасалися ягоди, фрукти, овочі в свіжому, замороженому і сушеному вигляді. Саме ці запаси допоможуть вам більш ефективно заповнити нестачу вітамінів і мікроелементів, ніж привізні овочі і фрукти. Засушите листочки смородини, суниці та малини. Чай з них зігріє вас зимовими вечорами і допоможе в разі застуди. Обов'язково запасіть квашену капусту - це ні з чим не порівнянний джерело вітаміну С.

Щоб в холодні місяці зберігати гарний настрій і самопочуття, прислухайтеся і до наступних порад. Довше спите, т.к. організм взимку вимагає сну більше, ніж влітку. Обов'язково багато рухайтеся, щоб зберегти активність і хороший обмін речовин.Увага, тільки СЬОГОДНІ!