Як оформити декретну відпустку

Як оформити декретну відпустку
За законом, на декретну відпустку мають право всі майбутні мами. Надається він ще до того, як малюк з'явиться на світ. Це зазначено у статті 255 Трудового Кодексу Російської Федерації.
Декретна відпустка, а також виплати по ньому, надаються не тільки працюючим жінкам, а й тим, хто не має роботи, а також студенткам і підприємцям. Підставою для надання такої відпустки є медичний висновок лікаря. Термін відпустки по вагітності та пологах становить 70 днів до пологів і 56 днів після. Також він може бути збільшений в залежності від складності пологів або ж при народженні більш, ніж одну дитину.

Якщо жінка офіційно працює, то своє посібник вона отримує за місцем роботи. Для оформлення всіх документів вона повинна написати заяву у відділі кадрів і принести лікарняний лист. Він видається майбутній мамі на тридцятому тижні вагітності і є свідченням початку декретної відпустки. Роботодавець зобов'язаний виплатити допомогу в повному обсязі вагітній жінці в найближчий термін виплати зарплати. Але потім ця сума буде повернута підприємству від держави. Якщо ж жінка не йде у декретну відпустку, а продовжує працювати в тому ж режимі, то вона не отримає допомоги по пологах. Виплата допомоги буде здійснена тільки за ті дні, коли вона фактично перебувала у відпустці.

Якщо ж жінка ніде не працює, то для оформлення декретної відпустки і виплати допомоги їй необхідно написати заяву і надати його разом з трудовою книжкою, лікарняним листом і довідкою з Центру Зайнятості про те, що вона не отримує ніякого посібники, в УТ і СЗН. Також у неї повинна бути оформлена банківська картка, на яку будуть перераховуватися кошти.

Жінкам, у яких були складні пологи, наприклад, кесарів розтин або тим, хто народив більше однієї дитини, декретну відпустку збільшується на чотирнадцять днів. Відповідно збільшується і розмір допомоги. Для підтвердження цих даних необхідно взяти довідку в лікарні і також надати в Управління праці та соціального захисту населення.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!