Калінінград: бурштиновий шматочок Європи в Росії

Калінінград: бурштиновий шматочок Європи в Росії
Калінінград давно здобув собі популярність, як бурштинова столиця Європи. Відпочинок тут буде цікавий для різних категорій туристів: веселим молодіжним компаніям, самостійним мандрівникам, які об'їздили півсвіту в пошуках вражень, сімейним парам з дітьми, а також тим, кому хочеться поєднати екскурсійну програму з лікуванням на курорті. Тури в Калінінград мають ще одну перевагу - відпочинок в європейському середовищі з європейським комфортом, не виїжджаючи за межі Вітчизни.
Положення цього регіону унікально: він відокремлений від основної території Росії трьома державними кордонами - Литва і Білорусія лежать між бурштиновим краєм та «материком» (на заході Калінінград омивається Балтійським морем, а з півдня межує з Польщею). І ще він має найменшу площу: приблизно близько мільйона чоловік населення і всього - 15,1 тисяч кв. км (разом з затоками). Тому її всю можна перетнути за дві години.

А їздити по янтарному краю вам буде нескладно: тут дуже багато автомобільних доріг з твердим гарним покриттям. Вони являють собою особливу пам'ятку: більшість з них довоєнні, звивисті, дуже мальовничі, обсаджені по узбіччях деревами. Ці в'язи і садили липи в свій час для того, щоб їх крони приховували з повітря пересувається військову техніку.

У Калінінградській області розташовується найменший національний парк нашої країни - Куршская коса, вузький півострів довжиною 98 км. І він же - найдовша піщаний пересип у світі. Коса славиться унікальними природними ландшафтами - «танцюючим лісом» (сосни з химерно вигнутими стовбурами) і піщаними дюнами. Тут же розташовується орнітологічна станція, де вивчають перелітних птахів і кільцюють їх, оскільки над косою проходять їх головні міграційні шляхи.

На території регіону знаходяться: єдиний музей бурштину в Росії - одне з найбільших родовищ бурштину на планеті - бурштиновий комбінат, призначений для промислового видобутку та переробки стародавньої скам'янілою смоли.

Балтійський флот - найстаріший флот в країні - також унікальний. Він єдиний, тому що в його склад входять берегові та сухопутні частини. Тобто і танкісти, і солдати і матроси, і льотчики, які виконують свій військовий обов'язок на цій території - служать на флоті.

А ще калінінградці живуть по східноєвропейському часу.Відпочиваючих тут чекають літні розваги: Балтійське море, насичене корисним йодом, пляжі з дрібним золотистим кварцовим піском, і якщо пощастить - бурштиновий прибій (на берег після шторму хвилі виносять маленькі осколки сонячного каменю). В області два курорту: Зеленоградськ, Світлогорськ і ще кілька невеликих курортних міст. Самим калининградцев подобаються необлаштовані дикі пляжі, де весь «сервіс» треба везти з собою, але зате поменше людей.

Але російська Прибалтика не може гарантувати своїм гостям спекотне тепле море і літо. На крайньому заході Росії мінлива погода цілком залежить від примх Атлантики. Навіть у сонячний день нікого не здивує раптово набежавшая і пролита дощем хмара. З цієї причини справжній калининградец круглий рік з собою носить парасолька.


Якщо ж погода не дозволить полежати на пляжі, ви можете познайомитися з визначними пам'ятками краю. Любителі історії знайдуть багато цікавого. На території колишньої Східної Пруссії є місця, пов'язані з наполеонівськими війнами (наприклад, Радянських, який звався Тильзитом, відомий тим, що тут уклали Тільзітский світ).

Ви можете відвідати середньовічні замки, і хоча більшість фортець Тевтонського ордену, який володів колись цією територією, перетворилися в руїни, багато з них населені. Наприклад, у замку Шаакен була зібрана колекція середньовічної замкової артилерії і облогових знарядь і обладнано даний підземелля тортур, а в замку Инстербург регулярно проводять лицарські бої.

Таким чином, купуючи для відпочинку путівку в Калінінград, ви даруєте собі можливість відпочити на високому рівні в санаторіях і готелях - познайомитеся з історичними пам'ятками - насолодитися мальовничою природою, кришталево чистими ставками, озерами, ріками й лісами, що мають вікову історію.Увага, тільки СЬОГОДНІ!