Як взяти автомобіль напрокат

Як взяти автомобіль напрокат
Найчастіше туристи, приїжджаючи в іншу країну, воліють знайомитися з нею самостійно. І щоб зробити це, беруть напрокат автомобіль. На перший погляд, взяти в оренду машину не складає труднощів: заплатив гроші і поїхав. Але насправді, ця процедура має ряд тонкощів, про які дуже важливо знати.
Прокатні агентства

Існує кілька різновидів прокатних агентств: великі компанії, що мають мережу філій, і приватні фірми і бюро, які тісно співпрацюють з міжнародними авіакомпаніями. Кожен варіант має свої плюси і мінуси. Так, наприклад, міжнародні компанії дозволяють автолюбителю взяти машину в одному місті, а здати в іншому, або навіть в іншій країні. Проте працюють вони тільки за попереднім замовленням. З Росії забронювати автомобіль можна через туристичну фірму, авіакомпанію або інтернет.

Місцеві та національні агентства найчастіше надають в оренду машину без попереднього запису. Крім того, вартість прокату в таких фірмах значно нижче. Але зате існує великий ризик «нарватися» на неприємності.

Крім цього, орендувати транспортний засіб на прокат можна відразу по прибуттю в аеропорт без попереднього запису. Але це є найдорожчим варіантом.

Оформлення документів

При оформленні документів важливо ознайомитися з усіма умовами контракту. Бажано, щоб у ньому був зазначений необмежений пробіг автомобіля. В іншому випадку платити доведеться за кожен кілометр понад прописаної норми. У вартість оренди можуть бути включені місцеві податки і страховка.

Крім того, потрібно від компанії, що надає машину в оренду вимагати документ collision damage waiver, який частково може звільнити вас від відповідальності за поломку авто.Перед тим як від'їхати зі стоянки прокатної контори, необхідно уважно оглянути автомобіль і зафіксувати в спеціальній формі в 2-х примірниках всі його недоліки (подряпини, вм'ятини, відколи й т.д.). Співробітник фірми повинен поставити розпис або штамп фірми на формулярах.

В європейських країнах автомобілі надають напрокат тільки водіям не молодше 21 року. При собі необхідно мати міжнародне посвідчення водія і кредитну картку з пристойною сумою грошей. Агентства з прокату автомобілів не люблять розплату готівкою.

Місцеві звичаї


Як правило, в баку машини, взятої в оренду, бензину виявляється рівно стільки, скільки достатньо доїхати до найближчої заправки. Тому варто не забути заздалегідь дізнатися, як до неї дістатися.

Перед поїздкою важливо ознайомитися з місцевими ПДР і культурою водіння. В деяких країнах пропонують взяти автомобіль напрокат разом з водієм, за послуги якого так само необхідно потрібно буде заплатити. За машину без водія доведеться внести заставу. Головне - не залишайте в заставу свої документи. Недобросовісні фірми можуть потім вимагати у вас велику суму грошей за подряпини або ще якусь дрібницю.

І пам'ятайте, у якій би країні ви не опинилися, будьте гранично обережні на дорозі, не випробовуйте долю.Увага, тільки СЬОГОДНІ!