Восьме чудо світу - Памуккале

Восьме чудо світу - Памуккале
Памуккале - маленьке село, яка знаходиться в південно-західній частині Туреччини, в 20 км від міста Денізлі. Містечко отримало світову популярність завдяки унікальному явищу природи, яке з'явилося з мінеральних джерел. Цей феномен є восьмим чудом світу і внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З турецької мови Памуккале перекладається як «бавовняна фортеця».

Памуккале

Здалеку Памуккале нагадує величезну гору бавовни. Насправді це солі і травертини, які багато століть накопичувалися на схилах і перетворили їх на білосніжні тераси. За багаторівневим брилам стікають термальні джерела, перенасичені бікарбонатами кальцію. В них знаходяться поглиблення у вигляді ванн з вируючої теплою водою. Її температура коливається від +30 до +45 градусів. Днем гори білосніжні, а на світанку і заході сонця вони набувають ніжні відтінки рожевого і фіолетового кольорів.

Виникнення восьмого дива світу

Виникненню цього дива світу сприяли гарячі гейзери, багаті кальцієм, вапняковим розчином і концентрованої двоокисом вуглецю. Охолоджуючись і застигаючи, вони утворювали багаторівневі каскади сліпуче білого кольору. Існує легенда, що оповідає про те, що єгипетська цариця Клеопатра купалася в цих цілющих джерелах. Сьогодні відвідати Памуккале і прийняти ванни може будь-хто.

Лікувальні властивості джерел

Джерела Памуккале отримали світову популярність завдяки своїм цілющим властивостям. У стародавні часи водами лікувалися імператори і вся знать. Унікальні за складом, вони показані при багатьох захворюваннях. Мінеральні води допомагають при хворобах очей, шкіри, ревматизмі, рахіті, паралічі, гіпертонії, захворюваннях серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Опинившись в Памуккале, ви можете поніжитися в ваннах, постояти під водоспадами і опустити ноги в проточну цілющу струмінь.

Басейн КлеопатриУ 5-6 хвилинах ходьби від Памуккале знаходиться басейн з теплою мінеральною водою, де ключ б'є з-під землі. Це басейн Клеопатри. Вода джерела містить вуглеводень, сульфат кальцію і магній і має гіркувато-солоний смак. Через високого вмісту оксиду вуглецю на поверхні басейну з'являються бризки, і тіло покривається дрібними бульбашками. Вода лікує гастрит, ревматизм і астму. А ще, згідно з легендою, скупавшись в басейні Клеопатри, можна помолодіти на 10 років!

Карахан

Недалеко від Памуккале розташовані цілющі джерела Карахаіта. Вода тут червона. Її температура становить 60 градусів. Трохи осторонь знаходяться грязьові курорти.

Готелі в Памуккале


Якщо ви їдете в Анталію, у вас буде можливість придбати дводенну екскурсію в Памуккале. Дорога займе близько 5 годин. Також ви можете приїхати на джерела на тривалий термін. Памуккале щорічно приймає тисячі гостей, бажаючих пройти курс оздоровчих та відновлювальних процедур. Тут побудовані сучасні готелі, що пропонують всі умови для комфортного відпочинку і лікування. У готелях є власні грязьові і гарячі джерела. Всі процедури проводяться під наглядом лікаря. Курорт користується великою популярністю у туристів з Європи і США завдяки високій ефективності лікування і відмінному сервісу.

Пам'ятки

Крім цілющих вод, в Памуккале знаходяться руїни стародавнього міста Ієраполісу, який існував три тисячі років тому. Донині, збереглися останки вулиць, храмів і амфітеатру. Можна відвідати античне місто Ефес, а також відомий археологічний центр Афродісіас.Увага, тільки СЬОГОДНІ!