Святкування Старого Нового року: звичаї та поради

Святкування Старого Нового року: звичаї та поради
У деяких країнах світу (Росії, Білорусі, Сербії та ін.) Є унікальний додатковий свято - Старий Новий Рік, який вийшов через розбіжностей в стилях літочислення, але при цьому має свою історію і традиції.
Старий Новий рік - це неповторне свято, що відзначається в ніч на 14 січня і є ніби продовженням чарівності новорічної казки. Для віруючих людей він має особливе значення, так як з-за поста вони не могли відсвяткувати зустріч Нового року до Різдва, а тепер з'явилася можливість повеселитися від душі. З'явився він з-за зміни дати початку Нового року і відмови Руської Православної церкви відзначати церковні свята за Григоріанським календарем (новим стилем).

Напередодні Нового року (Васильєв вечір) в ніч з 31 грудня на 1 січня за старим стилем проводилися магічні обряди для захисту домашнього господарства від нечистої сили. Традиційно варили кашу і передбачали по ній майбутнє, якщо вона не вдалася, то її викидали в ополонку, щоб змінити несприятливий прогноз. В Васильєв вечір були прийняті сімейні ворожіння, гадання на урожай та інші. Так як в народі вважалося, що передбачення, отримані в цей час, є самими точними і вірними. Особливий обряд пов'язаний з колядуванням: ряджена молодь ходила по домівках, співала вітальні пісні (колядки) з побажаннями добробуту та отримувала за це частування. Після такого обходу молоді люди збиралися в одному місці, де влаштовували посиденьки з жартами та іграми.


Готуючись до свята, подумайте, як би ви хотіли його зустріти. Адже така ніч буває лише раз на рік, тому потрібно залишити всі справи і веселитися. Для цього варто зібрати друзів, придумати маскарадні костюми, вивчити колядки і відправитися по сусідах або влаштувати гри у дворі будинку, придумати різні конкурси, водити хороводи і т.д. Якщо є можливість, то розпаліть новорічне багаття, в якому символічно згорять труднощі і проблеми, що минає.Святковий стіл повинен бути щедрим і різноманітним. Обов'язково потрібно хоча б одне блюдо з сюрпризом. Наприклад, пельмені чи вареники, а секретом можуть бути монетки, горох, кріп, часник тощо. Не забороняється і гадати. Спробуйте відкрити завісу таємниці прийдешніх днів. Тільки треба дотримуватися техніки безпеки, адже більшість пророкувань необхідно проводити при свічках. Навіть якщо щось не вийде, ви весело проведете час, і ще довго будете згадувати гадання в новорічну ніч.

Постарайтеся весело відсвяткувати Новий рік за церковним календарем. Адже, згідно приймете, наступаючий рік залежить від його зустрічі.Увага, тільки СЬОГОДНІ!