Навколо світу: Нідерланди

Навколо світу: Нідерланди
Королівство Нідерланди складається з дванадцяти провінцій, і тільки дві з них називаються Голландією. Частинами королівства є Нідерландські Антіли й острів Аруба. Держава розташоване на узбережжі Північного моря і межує з Німеччиною і Бельгією. Столиця - Амстердам, хоча резиденція уряду і королеви знаходиться в Гаазі. Площа країни близько 41,5 тис.кв.км, клімат помірний, досить вологий і теплий.

Природа Нідерландів
У перекладі «Нідерланди» - низинні землі. Практично 40% осушених земель (польдерів) знаходяться нижче рівня моря і відокремлені від нього греблями, дюнами, дамбами. Століттями на них будували вітряні млини, що стали тепер символом Нідерландів. Ліси з дуба, граба, ясена, бука майже всі посаджені і займають тільки 10% площі країни. На узбережжі і сході розкинулися пустки вересу, на дюнах у соснових борах водяться кролики. Нідерландські річки повноводні, тому багато хто судноплавні і з'єднані між собою каналами. Взимку вони можуть замерзати. Протяжні морські пляжі пристосовані для серфінгу, а відмінні можливості для плавання і парусного спорту знайдуться на них, і на внутрішніх водоймах.

Історія і населення Нідерландів
Голландці, як називають жителів Нідерландів, в основному нащадки саксів і франків, що оселилися на цій території близько 2000 років тому. У 17 столітті Нідерланди завдяки своїм мореплавцям заволоділи безліччю колоній, стали вести активну торгівлю з Індонезією і процвітали, ставши одним з найсильніших морських держав у світі. Йшло будівництво прекрасних міст на освоєних затоплених землях. В кінці 17 століття пішла спадання могутності Нідерландів. У 1830 році проголосила свою незалежність від них Бельгія. З 1957 року Нідерланди, зміцнили зв'язки з державами-сусідами, стали членом ЄЕС. Грошова одиниця - євро.


Зараз у державі проживає майже 17 млн. чоловік, по чисельності і території воно порівнянно з Москвою і Московською областю, що робить його одним з найбільш густонаселених в світі. Тому Нідерланди мають досить розвиненою інформаційної та транспортної інфраструктурою. На чолі держави стоїть королева Беатрікс, законодавчий орган - парламент. Офіційні мови - нідерландська і фризька, практично все населення знає англійську, спілкуються німецькою та французькою мовами.Основна частина жителів сповідують католицизм, відвідують місцеву реформаторську церкву або є атеїстами. Більшість голландців працює в сферах промисловості і обслуговування, тому живе в містах. Незважаючи на те, що населення досить терпимо до незвичайного поведінки, яке засуджується сусідніми країнами, для іноземців вводиться заборона на відвідування кофешопів (місць легального продажу легких наркотиків).

Нідерланди у світі
На весь світ Нідерланди славляться своїми овочами, насінням і молочними продуктами. На підприємствах країни виробляються електрообладнання, текстиль, хімікати і багато іншого. Амстердам - головний центр обробки алмазів. Відомі в світі Нідерланди і своїми квітами. Тисячі туристів навесні приїжджають милуватися цілими полями тюльпанів і гіацинтів.Увага, тільки СЬОГОДНІ!