Китайське весілля

Китайське весілля
Китай - це держава з самобутньою культурою, цікавими і стародавніми народними традиціями. День одруження для народу загадкової східної країни - один з найважливіших у житті. Під час весільної церемонії китайці дотримуються десятки ритуалів, які вважаються обов'язковими впродовж багатьох століть.

Традиційний колір китайської весілля - насичений червоний. Колір любові і пристрасті, багатства і процвітання, радості і благополуччя. Червоний колір використовується на китайському весіллі повсюдно: у шлюбній наряді нареченої, в окремих деталях костюма нареченого, в оздобленні залу, де проходить свято. Щасливому подружжю дарують букети в червоних тонах, цей же колір використовується для листівок, «грошових» конвертів та упаковки подарунків. Будинок молодят і кімната, в якому пройде перша шлюбна ніч, також прикрашаються гірляндами з великих червоних квітів.

Звичайно ж, сьогодні давні традиції святкування китайської весілля дещо змінилися. Приміром, раніше для того, щоб посвататися до дівчини, потрібно було надіслати в будинок нареченої записку із зазначенням особистих даних нареченого. Ці відомості сім'я нареченої віддавала провидцю, і в разі, якщо він виносив позитивний вердикт, в будинок жениха відправляли точно таку ж записку з даними дівчини. А сьогодні молоді люди, в основному, самі приймають рішення про вступ у шлюб. Правда, в східній країні прийнято повідомляти батькам про майбутнє весілля заздалегідь: як мінімум, за рік.


У Китаї вважається, що в шлюб потрібно вступати в другій половині години, коли хвилинна стрілка йде вгору - це символізує «підйом» і успішність шлюбного союзу. Є й своя традиція викупу. В день весілля наречений приїжджає до будинку нареченої і віддає її подругам численні подарунки і гроші. Тільки після цього він може побачити свою кохану. Після державної реєстрації шлюбу наречена зазвичай пропонує новим родичам випити чай - тим самим, вона визнає сім'ю чоловіка і своєю сім'єю.По завершенні ритуалу гості прямують до святкової зали, де наречена постає в новому вбранні.

Обов'язковим прикрасою торжества стає багатошаровий торт, який символізує сходинки до щастя. А коли свято добігає кінця, гості обов'язково обмінюються міцними рукостисканнями - в знак того, що дві родини стали єдиним цілим.Увага, тільки СЬОГОДНІ!