Як вибирати бігові лижі

Як вибирати бігові лижі
Сьогодні важко знайти людину, яка хоч раз не вставав на лижі. Саме тому наші співвітчизники з нетерпінням чекають зимових олімпійських ігор, щоб повболівати за наших. Незважаючи на появу нових «модних» видів спорту, наприклад, сноуборд, лижі все-таки не втрачають популярність.
Перш за все, вам необхідно визначити? на який рівень професіоналізму ви знаходитесь, тобто чи давно ви катаєтеся на лижах, як часто це робите і т.д. Також при їх виборі необхідно знати, до якої категорії ви можете себе віднести. Наприклад, для занять на професійному рівні варто придивитися до групи Sport. Для аматорських і навіть сімейних прогулянок рекомендується використовувати лижі групи Fitness. Різниця між цими двома групами лише в матеріалі, з якого виготовляються бігові лижі. Більш дорогими вважаються лижі групи Sport.

Також є групи Touring (для подорожей) і Junior (для дітей). Перша група може підійти тим лижникам, які люблять екстрим у всіх його проявах. Дитяча лінія відрізняється полегшеними що виготовляються моделей. Вони мають більш легкий вага, розширену лижу і приталені краю, що дозволяє легко входити повороти, розрізаючи сніг.

Якщо ви визначилися з групою, далі слід вибрати стиль катання. Існує два основні стилі: класичний і коньковий. Класичні лижі довші коникових на 12-15 см, до того ж у них змінена загальна геометрія, носок гострий і витягнутий. Але сьогодні деякі виробники дозволяють випускати нововведення (2 в 1) - пара лиж зможе підійти і для вільного, і для традиційного стилів.

При виборі довжини лиж варто спиратися на своє зростання. Для «класики» ідеальними вважаються ті, носок яких зачіпає вашу долоню, якщо руку підняти вгору. Для обчислення довжини «коника» необхідно відняти з «класики» 10 см. Також не забудьте про жорсткості лиж. Цей параметр слід мати на увазі, т.к. для кожної ваги людини є свій тип жорсткості. Дорослим рекомендується використовувати більш жорсткі, а для дитини навпаки - більш м'які, т.к. йому необхідно навчитися відштовхуватися.Увага, тільки СЬОГОДНІ!