Санаторно-курортне лікування в Ялті

Санаторно-курортне лікування в Ялті
Ялта. Ось вже більше 170 років старовинне поселення, відоме з найдавніших часів, носить статус міста. Він - один їх найкрасивіших на березі Чорного моря. Тут багато визначних пам'яток. Знаменита резиденція трьох поколінь російських імператорів в Лівадії, Будинок-музей А.П. Чехова, Нікітський ботанічний сад з його тисячами рослин з усього світу, Інститут виноградарства і виноробства, «Поляна казок» - перерахування дивовижних і пам'ятних місць буде довгим. Особлива цінність Ялти - її потенціал унікального кліматичного курорту.

Цілющу силу кримського клімату гідно оцінили вже в ХIХ столітті: оздоровлення в Ялті і прилеглій місцевості з ентузіазмом пропагував корифей російської медичної науки, видатний терапевт С.П. Боткін. Він висловив авторитетну думку, що Ялта і весь субтропічний Південний берег Криму - найкраще місце для лікування хворих на туберкульоз. Саме за його рекомендацією царська родина Романових знайшла тут палац в Лівадії.

Завдяки теплу і великій кількості сонячних днів санаторно-курортний сезон в Ялті триває практично цілий рік. В найхолодніший місяць лютий середня температура тут + 4 ° С, а в самий жаркий липень - + 23,7 ° С оздоровниць світового класу з її неповторними метеорологічними складовими Велику Ялту роблять три чільних лікувальних фактора - повітря, сонце, море. Велика Ялта - це і саме місто, і його найближчі околиці: Лівадія, Місхор, Алупка, Симеїз, Форос, Гурзуф та інші курортні селища. Десятки пансіонатів і санаторіїв розташувалися уздовж пляжів, протяжність яких становить майже 60 км. Купальний сезон в найсприятливіші за погодними умовами роки триває з середини травня до двадцятих числах жовтня.

Перші курортні установи з'явилися в Ялті і навколо міста в двадцятих роках минулого століття. До літа 1921 року відкрито вже 18 санаторіїв, а в 1925 році - знаменитий піонерський табір «Артек», в ту пору наметове місто дитинства. З самого початку в оздоровчі комплекси «по-ялтинського» включалися всі лікувально-реабілітаційні можливості природних факторів курорту. Цілющим був визнаний склад атмосфери узбережжя, збагачене іонами солей моря і біологічно активними речовинами рослин прибережних лісових масивів, в тому числі Ялтинського гірничо-лісового заповідника. Безумовним оздоровляючим фактором були і залишаються мальовничі пейзажі і ландшафти Ялтинського узбережжя, позитивно впливають на емоційний і психологічний стан відпочиваючих. Складний пересічений рельєф - прекрасна основа для створення теренкурів з різним ступенем тренувального навантаження для численних пацієнтів клінік і санаторіїв.

Широко відомий в Криму і за його межами санаторій імені Кірова - Kirov Holiday Center, розташований в центрі Ялти на місці садиби XIX століття князів Барятинських «Кипарисовая гай». Тут збережений чудовий парк з тисячами вічнозелених і реліктових рослин. Буяння зелені формують в окрузі особливий мікроклімат, який стає основоположним лікувальним фактором. В оздоровниці по лікарським показаннями пропонується збалансоване дієтичне харчування, в тому числі - вегетаріанське.
В Ялті лікують багато захворювань нервової системи, захворювання легенів нетуберкульозного характеру, хвороби органів кровеобращения, запальні захворювання нирок і багато інших недуги.

Ефективними для лікування туберкульозу легенів визнані райони Алупка і Сімеїз. Саме в цих місцях розміщені всі санаторії, приймаючі на лікування хворих з активними формами цієї хвороби.

Здравниці загальнотерапевтичного профілю сконцентровані на узбережжі, що розкинулося на схід від Алупки. Всі вони також справедливо заслужили славу унікальних ялтинських курортів.Увага, тільки СЬОГОДНІ!