Поїздка за кордон: 10 правил, які не варто ігнорувати

Поїздка за кордон: 10 правил, які не варто ігнорувати
В передчутті довгоочікуваного відпустки і нових вражень перед очима постає ідилічна картина відпочинку, коли можна розслабитися і ні про що не думати. Для запобігання можливих неприємностей, які можуть виникнути під час закордонного відпочинку, необхідно заздалегідь вжити необхідних заходів і ознайомитися зі звичаями і традиціями незнайомої країни.

1. Отримавши готовий закордонний паспорт і візу, переконайтеся в правильності зазначених у цих документам ваших особистих даних. Перевірте категорію візи, ваш статус, термін дії візи. Виявивши неточності, терміново займіться їх виправленням. У поїздку візьміть з собою копії документів.

2. З'ясуйте, які пластикові картки приймають місцеві банкомати. У будь-якому випадку візьміть з собою достатню кількість готівки.

3. Оповістіть родичів або друзів про свою поїздку та її тривалості. На випадок виникнення непередбачених обставин залиште координати готелю і номери телефонів.

4. Завчасно з'ясуйте епідеміологічну обстановку в країні, яку плануєте відвідати. Для відвідування деяких країн у вас можуть зажадати сертифікати, що підтверджують наявність необхідних щеплень та медичний поліс.

5. Візьміть з собою аптечку. В ній обов'язково повинні бути болезаспокійливі та антигістамінні засоби, препарати від застуди, лейкопластир і йод.6. Перетинаючи кордон країни, ви автоматично потрапляєте під дію місцевого законодавства, тому поводьтеся в рамках закону. При виникненні форс-мажорних ситуацій, звертайтеся в російське посольство. У разі арешту по будь-якій підставі ви маєте право на зустріч з представником російського консульства.

7. У незнайомій країні не слід залучати до себе підвищену увагу з боку місцевих жителів. Будьте обережні у виборі слів і жестів: одні й ті ж фрази можуть мати в різних країнах як позитивні, так і негативні значення. Якими б дивними не здавалися місцеві звичаї, не варто пильно розглядати зацікавили вас людей.


8. Вивчіть кілька самих ходових фраз, які можуть вам знадобитися в подорожі: «так», «ні», «дякую», «будь ласка», «скільки коштує?", "Де знаходиться?». У разі якщо пам'ять підведе, користуйтеся разговорником.

9. Не розповідайте попутникам зайвого, не користуйтеся приватним таксі і не вживайте алкоголь з малознайомими людьми. Вирушаючи на прогулянку, беріть з собою картку готелю, ксерокопію паспорта та страховку.

10. З обережністю ставитеся до місцевої кухні. Пийте бутильовану воду. Чи не купайтеся в море вночі. Не нехтуйте засобом від засмаги.Увага, тільки СЬОГОДНІ!