Промовчати або виговоритися?

Промовчати або виговоритися?
У житті нерідко зустрічаються такі ситуації, коли від людини вимагається вибрати - виговоритися або промовчати. Від цього вибору часто залежить збереження хороших відносин на роботі і в сім'ї, а часом і вся доля людини.
Не можна дати рекомендації для всіх ситуацій, усі вони неповторні, і рішення приймати в будь-якому випадку доведеться самостійно. Однак психологи пропонують кілька корисних порад, які можуть стати в нагоді для прийняття рішення.

В першу чергу спробуйте тверезо, з боку оцінити ситуацію. Зопалу це зробити досить складно, тому психологи радять порахувати до 10, а краще до 100. Потім подумайте, реальна чи проблема перед вами чи надумана. Нерідко значній здається проблема, яка зовсім не є такою. Особливо роздування ситуації властиво людям з гормональними або психічними порушеннями - наприклад, в період клімаксу, вагітності, ПМС, депресії, а також деякими захворюваннями, супроводжуваними нервовим розладом.

Навіть якщо ви за собою не помічали нічого подібного, рада психологів такий: в перший момент промовчите, особливо, якщо відносини для вас важливі. Невміння вчасно стриматися може нанести відносинам катастрофічний, непоправної шкоди. Подивіться на ситуацію з боку, варто вона суперечок і обговорення. Якщо одне й те ж дію повторюється постійно і незмінно дратує вас, кожен раз доставляючи незручності - краще спокійно і серйозно поговорити про це, вибравши вдалий момент (коли всі заспокояться і будуть розташовані до розмови, найкраще - після обіду).


Якщо ситуація виникла лише одного разу і випадково, можливо, варто промовчати. Взагалі, мовчання в багатьох випадках - прояв мудрості. На того, хто мовчить, чи не перекладають відповідальність, він уникає гострих кутів і сварок. Не всім дається ця наука, часто хочеться довести свою правоту - але добитися істини вкрай складно (та й чи потрібно?), У кожного своя правда і свої інтереси.

Щоб прожити з коханою людиною до кінця життя, щоб уникати конфліктів на службі, щоб завжди жити із сусідами і дітьми - навчитеся відповідати дипломатично або мовчати. Пропускайте повз вуха колкості, сказані в пориві почуттів, навчитеся не помічати або прощати деякі дрібниці.

Зрозуміло, в деяких випадках необхідно висловити свою думку, щоб з ним рахувалися. Якщо ви кожен раз будете ретельно обдумувати і зважувати свої слова - ваші висловлювання наберуть цінності, стануть вирішальними на сімейному або виробничому раді.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!