Конфронтація. Неправильна поведінка

Конфронтація. Неправильна поведінка
Без конфліктів не обходиться життя жодної людини. Але успішні персони відрізняються від невдах тим, що вміють знижувати накал пристрастей через суперечності. А невдахи тільки посилюють конфлікт своїми діями, змушуючи його розпалюватися все більше і більше. Спробуємо знайти відмінності між успішними і програшними стратегіями поведінки в конфлікті.

Для того, щоб правильно управляти своїми конфліктами, вам корисно буде дізнатися, що є три фази розвитку конфлікту.

1. Конфронтація. Це найважча фаза, її ще називають «стадією війни».

2. Компроміс. Це стадія часткового врегулювання конфлікту, яка зазвичай досягається за рахунок ведення переговорів.

3. Управління конфліктом. На цій стадії колись протиборствувати сторони починають активно спілкуватися між собою і вирішувати всі суперечності в діалозі.

Затримуватися на стадії конфронтації не варто. Адже війна увазі повне і беззастережне знищення противника і всіх його позицій. Але такий деструктивний крок рідко буває результативним - що в бізнесі, що в сім'ї. Вам потрібно вміти все конфлікти переводити в керовані. А для цього корисно дізнатися, яка поведінка вважається неправильним при конфронтації і конфлікті. Можна виділити чотири типи невірного поведінки в конфлікті.1. Говорити, не думаючи. Якщо хочете вийти з конфронтації, треба включити розум, мислення. Постарайтеся охолодити запал і розсудливо осмислити, що відбувається. Якщо перебуваєте в гніві, люті, не приймайте рішення, чи не ведіть переговорів. Спочатку все обміркуйте.

2. Покладатися на інстинкти. Інстинкти в конфлікті, особливо на стадії конфронтації, ведуть нас не тим шляхом. Їх можна слухати, але не варто їм віддавати роль провідного порадника при ухваленні рішення. Якщо хочете вийти зі стадії конфронтації, аналізуйте ситуацію, деталі конфлікту і прагнення сторін.


3. Уникати рад експертів. Нерідко конфлікт заходить в тупик тоді, коли одна зі сторін намагається бути «розумніший за всіх». Замість того, щоб піти до лікаря, юриста або психолога, вона вперто стоїть на своєму, не володіючи повнотою інформації про події. Ви ж не хочете все зруйнувати вщент в своїх відносинах? Тоді вмійте залучати експертів до вирішення конфліктів, коли це дійсно необхідно.

4. Придумати один спосіб вирішення конфлікту. Немає нічого гірше для ситуації суперечки, чим зайняти одну-єдину позицію і не дозволяти себе з неї зрушити. Якщо ви бажаєте позбутися від конфронтації, вам треба намітити якнайбільше шляхів вирішення проблеми. Чим більше альтернатив, тим вище шанс знайти рішення, яке влаштує обидві ворогуючі сторони.

Як бачите, конфронтація цілком переборна, якщо підходити до питання з розумом. Думайте, аналізуйте ситуацію, шукайте допомоги та консультацій у експертів, придумуйте безліч варіантів вирішення проблеми. І тоді війна з оточенням вам більше загрожувати не буде!Увага, тільки СЬОГОДНІ!