Сексуальні комплекси

Сексуальні комплекси
У нашій країні розмовляти на тему сексуального виховання не прийнято. Ні, механізм сексуальних відносин розуміють всі від мала до велика - доступ до будь-якої інформації є і у дітей, і у дорослих. Проблема в тому, що при виникненні проблем, що стосуються сексу, більшість замикається в собі, або шукає допомоги у друзів і знайомих. Найчастіше ці пошуки закінчуються нерозумінням. І той, і інший шлях веде до розвитку сексуальних комплексів, позбавитися від яких можна лише за допомогою фахівця.

Строго по-науковому, сексуальний комплекс - це переживання, пофарбовані сильними негативними емоціями, що призводить до стійкого зміни поведінки людини в ліжку, трансформації його способу мислення і особистості в цілому. Супроводжується комплекс найчастіше почуттям страху, незадоволеності, неповноцінності і гріховності. Сексуальних комплексів не злічити. Найчастіше вони отримують свою назву від міфічних персонажів, літературних героїв і реальних особистостей, які жили в різні епохи. Перерахуємо лише деякі, найбільш типові з них.

Комплекс Нарциса, Діани або амазонки. Зазвичай ці комплекси поділяють, але вони мають дуже схожі риси. Нарцис не цікавиться протилежною статтю в силу того, що сексуальне збудження він отримує лише від споглядання власного тіла. Діана впивається своєю невинністю, цноту вона зводить у культ. Амазонка звеличує себе над будь-яким чоловіком, сприймаючи його лише як інструмент для того, щоб зачати дитину. Психологи вважають, що всі три типи комплексу мають якусь гомоэротическую забарвлення.


Комплекс Дон Кіхота або Аліси в Задзеркаллі. В тому і в іншому випадку людина перебуває в ілюзорному світі. Його очікування направлені на зустріч з вигаданим персонажем. Сексуальне життя може бути більш або менш успішною в залежності від того, наскільки партнер буде відповідати ідеального образу. Коли ж завіса над ілюзією відкривається (партнер не відповідає мріям), Дон Кіхот чи Аліса відмовляються адекватно сприймати реальність, все глибше занурюючись в ілюзорний світ. Якщо ж їх звідти виривають насильно, він може стати дуже агресивним.Комплекс Дон Жуана і західної культури. Дон Жуана цікавить протилежну стать лише в процесі завоювання. Коли ж мета досягнута, будь інтерес тут же зникає. Сексологи припускають, що така поведінка може бути засноване на підсвідомий острах жінки. Такий комплекс поширений у країнах з західним менталітетом. Комплекс західної культури - це зосередження на техніці сексуальних відносин, що повністю підміняє собою будь-які почуття, а в особливості любов. Цей комплекс активно експортують до нас із Заходу за допомогою ЗМІ, фільмів, культу споживання.

Перерахувати всі комплекси неможливо, але ясним стає лише одне: у гармонійних стосунках між чоловіком і жінкою має бути місце і фантазій, і зваблення, і техніці, але найголовніше, що допоможе уникнути появи комплексів - це любов.Увага, тільки СЬОГОДНІ!