Як подолати бар'єр спілкування

Як подолати бар'єр спілкування
Деяким людям від природи дана здатність легко і невимушено знайомитися, вступати в розмову, швидко ставати своїм у будь-якій компанії. А є такі люди, які ніби обтикатимуться в невидимий бар'єр. Підійти до іншої людини, про щось запитати його, звернутися з проханням - все це для них дуже важко. Їм взагалі важко дається спілкування з іншими людьми, тому вони намагаються уникати компаній, і їх часто підозрюють в зарозумілості.
Як правило, труднощі в спілкуванні відчувають надмірно соромливі, делікатні люди, невпевнені в собі і дуже бояться показатися смішними, нетактовними, настирливими. Їх постійно охоплює переляк, що вони зроблять щось не так або скажуть щось не те. Тому їм слід якомога частіше вселяти собі: вони самі звичайні люди, а будь-яка людина може помилитися. Ніякої трагедії в цьому немає. Не слід дивитися на життя так серйозно.

Якщо ви хочете приєднатися до компанії, але не знаєте, як краще почати розмову, підберіть тему, яка напевно викличе відгук у ваших співрозмовників. Постарайтеся тільки утриматися від розмов про політику, футболі, релігії, словом, всього того, що може викликати сильні емоції і суперечки.


У тому випадку, якщо ви перебуваєте на концерті, спортивному матчі, спектаклі, зав'язати розмову з сусідами простіше простого. Самий звичайний і природне запитання типу «Яке у вас враження?» Або «Вам подобається?» Напевно призведе до початку діалогу. Можна почати і з власного твердження, промовивши: «Сьогодні він був особливо гарний у цій ролі ...» Можна бути практично впевненим, що розмова буде продовжена.

Якщо ж вам важко знайти спільну мову з якимось конкретним людиною, особливо якщо він старше вас або займає вищу посаду, дотримуйтеся наступних правил. По можливості, зведіть спілкування тільки до необхідного мінімуму. Будьте бездоганно ввічливі, але без найменшої лестощів, улесливості. Не забувайте про власну гідність. Говоріть тільки по суті, аргументовано, не прагніть показати своєї переваги, навіть якщо ви дійсно краще розбираєтеся в тому чи іншому питанні.

Пройдіть навчання методиці самонавіяння. Вона може допомогти вам подолати цей бар'єр.Увага, тільки СЬОГОДНІ!