Йога - помічниця в пологах

Йога - помічниця в пологах
Для майбутніх мам розроблена певна програма, що включає комплекс фізичних і дихальних вправ - йога для вагітних. Заняття їй можна починати з першого ж місяця вагітності.

Якщо ви вирішили займатися йогою, то з усією уважністю поставитися до вибору викладача. Краще звертатися за допомогою до жінки, попередивши її про можливі проблеми зі здоров'ям.

Виконання асанов (поз) дозволяє зміцнювати м'язи всього тіла. Необхідна навантаження регулює діяльність внутрішніх органів, сприяє роботі зв'язок, збільшує розтяжку. Для вагітних жінок найкраще підходить хатха-йога. Розслабляючий ефект вправ знімає болі, покращує настрій, підвищує загальний тонус організму. Хатха-йога сприяє нормальному перебігу вагітності. Розслаблення і концентрація уваги жінки на внутрішніх органах благотворно впливає на весь організм в цілому.

Для занять йогою краще всього підходить час після пробудження або перед сном. У першому випадку організм оздоровлюється. У другому - розслабляється, готується до спокійного, безтурботного сну. Вагітні жінки можуть виконувати вправи два рази в день. Заняття йогою повинні проходити на голодний шлунок. Плавний, помірний темп нахилів, м'якість і гнучкість рухів - вірні супутники вагітних дам.
Асани Баддха Конасану, Упавиштха Конасану, Пранаяма можуть виконуватися на протязі всієї вагітності. Баддха Конасану і Упавиштха Конасану зміцнюють тазові м'язи. Сутички проходять менш болісно, втім, як і сам процес пологів. Пранаяма - глибоке дихання - також допомагає під час пологів.

Як і будь-який комплекс вправ, йога для вагітних має ряд протипоказань. Прогини назад, баланси, різкі скручування та інші асани, які передбачають різкі рухи, слід виключити. Жінкам з порушенням мозкового кровообігу, захворювання вестибулярного апарату необхідно відмовитися від перевернутих поз. У будь-якому випадку, перед тим, як приступити до занять йогою, слід проконсультуватися з лікарем, обговоривши з ним всі деталі обраної програми і вислухавши необхідні рекомендації.

Зародження нового життя - це привід не тільки для радості, але й для самовдосконалення. Йога для вагітних допомагає досягти гармонії з самою собою, знайти необхідний баланс душі і тіла.Увага, тільки СЬОГОДНІ!