Колірне оформлення інтер'єру і кольору з позиції фен-шуй

Колірне оформлення інтер'єру і кольору з позиції фен-шуй
Напевно, більшість людей помічали, що колір інтер'єру впливає на їх настрій і самопочуття. Буває так, що певна кольорова гама покращує настрій, бадьорить і радує око, а інша, навпаки, дратує і викликає неприємні відчуття. Використовуючи в інтер'єрі певний колір, можна добитися потрібного ефекту, гармонізувати знаходження в кімнаті.

Існує наука про правильної організації свого життєвого простору - фен-шуй. Ця наука виникла в Стародавньому Китаї, її принцип - привернути в будинок позитивну енергію і відобразити негативну енергію, а також навчитися жити в гармонії з навколишнім світом та природою, щоб знайти удачу, здоров'я і благополуччя. Однією з складових цієї науки є вивчення кольору і його вплив на життя людини. Вважається, що колір домашнього інтер'єру, оформлення робочого місця, пріоритетні кольори в одязі можуть надати певний відтінок долю людини, а іноді і вплинути на хід життя.

Вітальня зазвичай найбільша кімната в будинку, де сім'я проводить багато часу і в якій приймають гостей. Тут повинно бути світло і просторо. Якщо стеля низький, то рекомендується пофарбувати його в білий або світлий колір, це візуально підніме його. Колірне оформлення вітальні повинне бути нейтральних і спокійних тонів, з яскравими помаранчевими, червоними або жовтими акцентами, це створює атмосферу довіри і розташовує до спілкування. Головне - не переборщити з червоним - цей колір асоціюється з вогнем і достатком, але його кількість може активізувати агресію.

Кухня - це своєрідне вогнище, біля якого збирається вся родина. Буде ідеально, якщо на кухні ви віддасте перевагу білому кольору, а також теплим відтінкам жовтого і оранжевого. Помаранчевий - колір щастя, спілкування і творчості, що сприяє теплій атмосфері і задушевним сімейних посиденьок, а білий очищає енергетику людини. Відтінки жовтого кольору покращують апетит і нормалізують травлення.

Спальня по феншуй вважається однією з головних кімнат будинку. Люди проводять тут третину свого життя. Спальня - місце відпочинку, розслаблення і відновлення сил, тому вона повинна бути максимально зручною і гармонійною. Колірна гамма кімнати - це переважно природні відтінки: світло - блакитний, рожевий і ніжний зелений. Блакитний - заспокійливий колір, що символізує врівноваженість, спокій і мудрість, сприяє відпочинку і розслабленню. Рожевий символізує щастя і закоханість, що для спальні дуже актуально.

Кімната вашого малюка має бути співзвучною його характеру. Вибираючи колір стін в дитячій, слід пам'ятати, що якщо ваша дитина дуже активний, то слід віддати перевагу спокійним тонам, а якщо зростає тихоня, то яскраві насичені кольори допоможуть його розворушити. Робочу зону в дитячій слід оформити в більш спокійних теракотових відтінках, активізують розумову діяльність, а зелені акценти допоможуть сконцентруватися.


Робочий кабінет краще оформити у відтінках коричневого кольору. Цей колір говорить про надійність і вагомості. Ліловий акцент підкреслить енергію вогню, і допоможе досягти суспільного визнання.

На жаль, деякі квартири можуть похвалитися великими ванними кімнатами. Візуально розсунути стіни і створити ілюзію відкритого простору вам допоможуть теплі пастельні тони, а також відтінки блакитного та бірюзового кольорів.

Самим головним критерієм при виборі колірної гами залишаються ваші особисті відчуття і переваги, якщо ви відчуваєте себе затишно і комфортно в приміщенні, значить, ви вибрали правильне колірне рішення, але радитися з такою давньою наукою, як фен-шуй, теж буде незайвим.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!