Гармонійний інтер'єр: вплив форм, ліній і текстур

Гармонійний інтер'єр: вплив форм, ліній і текстур
В ході наукових досліджень було встановлено, що форма має на людину емоційний вплив. Кругла і овальна, прямокутна і квадратна площині по-різному розподіляють увагу, викликаючи певні відчуття. Використовуючи особливості деяких геометричних фігур в інтер'єрі, можна оформити його так, щоб перебувати в ньому було щонайменше комфортно.

Форми

Прямокутник є найбільш раціональною з усіх геометричних фігур, оскільки прямокутник завжди і скрізь був тією формою, за допомогою якої людина робила предмети або простір для використання в своєму побуті: стіл, ліжко, будинок. Використовуйте прямі кути в інтер'єрі, щоб підкреслити традиційний, стабільний погляд на життя.

Умиротворення і спокій дає коло. Ув'язнений в коло предмет викликає відчуття надійності та впевненості. Саме тому дизайнери інтер'єру намагаються закруглити склепіння приміщення, зробити замість прямокутних дверей напівкруглі арки.

Квадрат символізує простоту і рівність. Предмет в квадраті також як і коло дає відчуття упевненості і точності. Будучи основою для творення, в форму квадрата можна наділити практично все, що завгодно: меблі, деталі інтер'єру, аксесуари.

Лінії

Різні конфігурації ліній також впливають на наше сприйняття. В інтер'єрі квартир і будинків лінії помітні скрізь: в оформленні штор, на малюнках шпалер, в картинах і фотографіях, в складових дзеркалах, всіляких панно і т.д.

Прямі вертикальні і горизонтальні лінії асоціюються зі спокоєм і ясністю. Але не можна використовувати разом лінії яскравих кольорів, оскільки це може викликати різкі неприємні відчуття.

Плавні вигнуті контури меблів та елементів декору говорять про невимушеності і витонченості, залишаючи приємні враження.

Зигзагоподібні лінії передають враження зміни, динаміки, концентрації сили, різкого вивільнення енергії.

Спрямовані в певному поєднанні лінії можна використовувати для створення необхідних відчуттів. Щоб створити враження руху, швидкості - діагональние- для демонстрації стабільності і величі - вертікальние- для відчуття врівноваженості і надійності - горизонтальні.


Текстури

Текстура володіє не тільки здатність впливати на нас зорово, її ми можемо відчувати тактильно. У тому і іншому випадку сприйняття нерівних, рельєфних і шорсткуватих поверхонь активізує нервову систему людини. Це сприяє виникненню активного емоційного стану, дає поштовх до діяльності.

Гладкі, рівні, м'які поверхні допомагають розслабитися. Сприйняття такої текстури заспокоює, зменшує напругу, знімає тривогу і нервовий стан.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!