Догляд за орхідеями

Догляд за орхідеями
Все, напевно, чули про незвичайний квітці з красивою назвою «Орхідея». Йому ще супроводжує словосполучення «Прекрасна орхідея», і це заслужено по праву. Як же виростити таке диво в домашніх умовах, і чи можливо це взагалі?

Це ніжне створіння з кліматичних умов, зовсім схожих з кліматом наших квартир. Але всупереч розхожій думці про складність догляду за орхідеями, вони ніби спеціально створені для кімнатного розведення, і, навчившись їх вирощувати, ви без особливого клопоту можете братися за інші, більш вимогливих до відходу види.

Незвичайність цієї квітки і ще в тому, що він любить і може рости на таких грунтах, де інші рослини почували б себе незатишно. Наприклад, в горщику з подрібненою сосновою корою, насипаної шарами - знизу крупніше, а зверху більш дрібна крихта. Також можна заповнити ємність мохом або його сумішшю з торфом. Варіантів, насправді, багато. І можна підходити до цього творчо. Наприклад, вирощувати орхідею на шматку соснової кори, зміцнивши на неї який-небудь субстрат. Виглядати буде така квітка дуже декоративно.

Отже, ви вирішили прикрасити свій будинок заморським дивом, і у вас з'явилася перша орхідея. Так з чого ж потрібно почати? Що не загубити рослину і як можна довше радіти його цвітінню?

Правило № 1: Світло. Його має бути достатньо. На вікнах, що виходять на північ, орхідея може цвісти дуже рідко або взагалі не зацвіте. Можна буде зробити додаткове підсвічування лампою денного світла. Тільки бережіть квітка спочатку від прямих сонячних променів, якщо ви володарі квартири з вікнами, що виходять на південь. Як правило, з часом ця проблема відпаде, оскільки орхідея адаптується до яскравого сонця.


Правило № 2: Полив. Це можна робити тільки тоді, коли субстрат, в якому вона росте, повністю висохне. Адже кліматичні умови в тій стороні, звідки орхідея родом, такі, що посушливі періоди чергуються з дощовими.

Правило № 3: Температура. Ідеальні умови для нормального росту - це температура нижче денної на пару градусів. Це звичайно для наших квартир. Але якщо раптом у вас дуже тепло і сухо, то можна покласти на батарею мокрий рушник, це знизить кількість виходить тепла і знизить температуру повітря біля вікна.

Як бачите, вимоги до вирощування орхідей не особливо строгі, але якщо знехтувати ними, то вихованець може захиріти або зовсім загинути. А при належному догляді і, головне, любові до рослини ви з гордістю зможете ним милуватися.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!